Kendinizi Taze ve Yenilenmiş Hissetmenin Yolları

0

Yılbaşı öncesinde yapılan üst üste kutlamaların ardından kendinizi ödüllendirmenin zamanı geldi. Hem zihin, hem de beden olarak ödüllendirmek için kendinize bakım yapabilirsiniz. Böylece yıpranan saçlarınızı, yüzünüz, bedeniniz ve tırnaklarınızı tazeleme imkanına kavuşursunuz. Yenilenmek ve tazelenmek için yapmanız gereken işlemler gerçekten çok basit. Ancak yaptıktan sonra kendinizi çok daha iyi ve güzel hissedeceksiniz.

  1. Canlı ve parlak Saçlar

Partiler ve eğlenceler sebebiyle saçlarınız çok yıpranmış olabilir. Saçlarınıza eski canlılığını yeniden kazandırmak için mükemmel bir avokado maskesi uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız eski nemini yeniden kazanacak ve eskisinden daha yumuşak olacaktır. Bunun için avokado, yoğurt ve balı karıştırıp saçınıza sürmeniz yeterlidir.

  1. Çamur maskesi

Geçtiğimiz birkaç hafta hareket ve heyecanın ardından vücudunuzun rahatlamaya ihtiyacı olabilir. Vücudunuzdaki stresi atmak için toksinleri dışarıya etmeniz gerekir. Cildinizin beslenmesi ve toksinlerin dışarıya atılması için mineralli vücut çamur maskesini size öneriyoruz.

  1. Exfoliator (peeling)

Kahverengi şeker, badem yağı ve bal oluşan bir karışım ile yüzünüzdeki ölü derileri atın. Bunun için bir yüz fırçası kullanabilirsiniz. Badem yağı cildinizi nemlendirirken, şeker ölü derilerin atılmasını sağlar.

  1. Yüz maskesi

Yüzünüzü ölü derilerden arındırdıktan sonra maske yapmanızı öneriyoruz. Bunun için cildiniz özelliğine göre bir maske seçmelisiniz. Eğer karma bir cilde sahipseniz multimask uygulayın. Çamur veya kil bazlı maske yağlı alanlara, kuru bölgelere nemlendiricili bir maske ve gözaltlarınız için aleo Veralı bir maske kullanın.

  1. Güzel Tırnaklar

Eller bir kadının en önemli yerlerinden biridir. Bunun için yağ bazlı bir makikür ellerinize ve tırnaklarınıza çok iyi gelecektir. Yağlı bir pamuk ile tırnaklarınıza manikür sonrasında masaj yapın.

Ardından nötr renkte bir oje kullanarak, mükemmel ellere sahip olabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.