Kilitli Poşetleri Yanlış Kapatıyor Olabilirsiniz!

0

İster dondurucuda ister buzdolabında herhangi bir gıda saklamak için kilitli poşetler mükemmeldir. Uzun süre içindeki yiyeceğin güvenle saklanmasını sağlar ve kokuyu önler. Ancak, kilitli poşetleri doğru kapattığınızdan emin misiniz? Kilitli poşetleri doğru yıkamanın yolu

Kilitli poşetleri içindeki havayı almadan kilitlemek, yiyeceğin daha hızlı bozulmasına neden olabilir. Ya da dışarı çıkarken yanınıza alacağınız sandviç gibi bir yiyeceğin çantanızda çok fazla yer kaplamasına yol açabilir.

Poşeti kilitlemeden elinizle havayı aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak bu poşetteki havayı boşaltmak için yeterli olmaz. Naylon poşetlerin yer kaplamaması için pratik yöntem

Doğru yöntemi kullanarak kilitleme yaparsanız, hem yiyeceğin tazeliğini uzun süre koruyabilir hem de çantanızda fazla yer kaplamasının önüne geçebilirsiniz.

Elinizi kullanarak poşetin içindeki havayı boşaltmaya uğraşmak yerine, poşetin kilidini yanlardan kapatmaya başlayın ama ortaya geldiğinizde küçük bir alanı açık bırakın. Sonra ağzınızla poşetin içindeki havayı çekin ve hemen açık yeri de kilitleyin. Bu kadar basit! Kendi çay poşetlerinizi yapmak ister misiniz?

Ağzınızı poşete temas ettirmek istemiyorsanız, poşetin içindeki havayı çekmek için pipet de kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.