Kına Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Kına genellikle çıkarılabilir değildir. Kına macunu, cildin üst katmanlarını belli bir süre dayanacak şekilde ıslatır, ancak cildi bir dövme kadar kalıcı olarak lekelemez. Kına lekesini çıkarmanın tek gerçek yolu sabırlı olmak ve doğal olarak solmasını beklemektir. Ancak süreci hızlandırmanın yolları var.

Hidrojen peroksit içeren bir pamuklu çubuğu ıslatın ve nazikçe kına lekesi üzerinde cilde sürün. Bir süre alabilir, ancak sonunda renk solmaya başlayacaktır. Doğal Leke Çıkarma Kılavuzu

Bir havuzda yüzmeye gidebilirsiniz. Klorlu su cildi kurutur ve solma işlemini hızlandırır.

Kına ile lekelenmiş bölgeyi düzenli aralıklarla uzun süre sıcak suyla ıslatın. Çok uzun bir banyo yapın, uzun ve sıcak bir duş alın ya da ayağınızı veya elinizi sıcak bir kabın içinde ıslatın.

Lekeli alana zeytinyağı masajı yapın. Bu teknik muhtemelen ciltte en nazik olanıdır.

Zeytinyağı ile tuzu birleştirin. Bu doğal bir exfoliant olarak çalışır. Başka bir eksfoliyan da cildin üst tabakalarını çıkarmaya çalışır. Giysilerden Saç Boyası Lekesini Çıkarmanın 7 Yolu

Lekenin solması için güneşte zaman geçirin. Uygun önlemleri alın, çünkü bu uygulama, özellikle açık tenli olanlar için sağlıksız olabilir.

Kınanın solmasını hızlandırmak için kına lekesine saç kremi sürün. Bu teknik aynı zamanda cildi yumuşatır.


Share.

About Author

Comments are closed.