Kışın Evlenmek için 6 Önemli Neden

0

Düğün mevsimi olarak da bilinen yaz veya bahar ayları evlenmeyi düşünen hemen hemen her çiftin ilk tercihidir. Kır düğünleri, kumsal düğünleri, veya havuz başı düğünler, çoğunlukla kapalı salonlarda yapılan düğünlere göre çok daha caziptir. Peki hiç karlı bir günde “evet” demeyi düşündünüz mü?

Birçok insan için oldukça uzak bir fikir görünse de, kışın evlenmek aslında çoğu bakımdan avantajlı. Eğer siz de yakın zaman içerisinde evlenmeyi düşünüyorsanız, kışın düğün yapma fikrine bir de bu açılardan bakmayı deneyin!

1.     Düğün masraflarınız büyük ölçüde azalır

Herkes tarafından bilindiği gibi, yaz aylarında düğün mekanlarına yoğun bir talep olduğundan, bu dönem, fiyatların en yüksek olduğu dönemdir. Ancak kış aylarında evlenmeyi düşünürseniz, yaz mevsimine kıyasla çok daha düşük bir ücrete anlaşabilir, kalan parayı da evinize veya balayınıza harcayabilirsiniz.

2.     Aylar öncesinden plan yapmanıza gerek kalmaz

Çoğu çift kış aylarında evlenmeyi düşünmediği için, bu dönemde düğün mekanları yoğun olmaz ve dilediğiniz tarihte düğününüzü organize edebilirsiniz. Boş gün bulabilmek için aylar öncesinden mekan aramak zorunda kalmazsınız.

3.     Düğün fotoğraflarınız herkesinkinden farklı olur

Yemyeşil alanlarda, deniz kenarlarında veya açık, güneşli havalarda çekilen düğün fotoğraflarına alışkınız. Peki kar kaplı bahçelerde, buz sarkan çatıların altında düğün fotoğraflarınızın olmasını istemez miydiniz? Evet, fotoğraflar çekilirken biraz üşüyebilirsiniz ama ısıtmalı bir gelin arabası sizi takip edecekse, neden olmasın?

4.     Misafirleriniz daha yoğun talep gösterecek

Yaz aylarında düğün yaptığınız zaman, çok yakınlarınız için geçerli olmasa da, diğer davetliler tatil dönemlerine denk geldiği için düğününüze katılamayabilirler. Ya da yoğun düğün sezonunda belki başka bir düğüne katılmaları gerekebilir. Fakat kışın düğün yaptığınız zaman, katılım daha fazla olacaktır. Yaz aylarında düğün davetiyesi almaya alışkın davetlilerinizi şaşırtmak istemez misiniz?

5.     Saçınız ve makyajınız bozulmayacak

Yoğun terleme ve havadaki aşırı nem nedeniyle yaz düğünlerinde saç ve makyaj asla kuaförden ilk çıktığınız andaki gibi kalmaz. Sürekli yüzünüzü pudralamanız veya ara ara saçlarınızı rötuşlamanız gerekir. Ancak kış aylarında bu sorun da ortadan kalkıyor. Ayrıca akıp dağılmayacağı için koyu renk göz farı veya koyu renk bir rujla nostaljik bir makyaj da yapabilirsiniz.

6.     Gelinliğinizle de fark yaratabilirsiniz

Sıcak havalarda o birkaç kilo ağırlığındaki gelinliklerin içinde hareket edebilmenin ne kadar stresli olduğu malum. Ancak kış düğünlerinde standart straplez modelleri tercih etseniz bile işiniz daha kolay olacak. Aynı zamanda kışlık gelinlik modelleriyle oldukça farklı ve ilgi çekici bir gelin olmanız mümkün. Uzun kollu veya tüylü modellerle fark yaratabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.