Kıssadan Hisse: Disiplin ve Başarı

0

Bill Toomey’nin Olimpik Dekatlonu kazanma hikayesi oldukça düşündürücüdür.

Bill, 1964 yılında 25 yaşındayken olimpiyatların en yorucu oyunu olan dekatlon seçmelerine katılıyor. Seçmeler sonunda ilk üç rakibi olimpiyatlara kazanma hakkı kazanırken o, dördüncü olarak eleniyor.

Ertesi gün onu saha etrafında koşarken görenler : “ Mr. Toomey, Olimpiyatlara katılma şansını nasılsa kaybettiniz, neden çalışıyorsunuz? ” diyorlar. O şu muhteşem cevabı veriyor. “ 1968 olimpiyatları için çalışıyorum. ”

Ve bu disiplini çalışma neticesini veriyor. Bill Toomey 1968 Mexico City Olimpiyatları’nda altın madalyayı gururla göğsüne takarak birincilik kürsüsündeki haklı yerini alıyor.

Disiplin, gaye ile başarıyı bağlayan köprüdür.


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.