Kıvırcık Saçlılar İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

0

Eğer kıvırcık saçlıysanız, saçınız için çok daha fazla zaman harcamanız gerektiğini bilirsiniz. Bu da çoğu kez sizi hayattan bezdiriyor olabilir. Ancak doğru bakım uygulandığında da kıvırcık saçınızla oldukça havalı görünebileceğinizi de biliyor olmalısınız. Eğer kıvırcık saçınızı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, saç uzmanlarının kıvırcık saçlar için önerdiği bakım önerilerine bir göz atın.

Alternatif Yıkama Uygulayın

Alternatif yıkama, saçı daha yoğun nemlendirici içeren bir ürünle yıkama anlamına gelir. Kıvırcık saçların düz saçlara oranla daha kuru olmasının nedeni yağların saç üzerinde kolay hareket edememesidir. Ancak sülfatsız ve yoğun nemlendirici içeren bir şampuanla saçınızı yıkadığınızda doğrudan saç derinizi bu yağlardan arındırmamış olacaksınız ve bu da saçınıza nem kazandıracak.

İlgili Yazılar

Hangi Saç Bakım Kremlerini Ne Zaman Uygulamalısınız?

Bukleler doğal olarak kuru olduğundan, ilk önce yağ içerikli bir kremle bukleleri nemlendirmeniz gerekir. Bu tür nemlendiriciler genellikle ıslak veya nemli saça uygulanmasının sebebi saçtaki nemi daha kolay hapsedebilmesidir. Daha sonraki aşamada eğer buklelerinize sabit bir hacim kazandırmak ve şekil vermek isterseniz, kremsi bir köpük kullanabilirsiniz. Ancak bukle belirginleştirici ürünleri kesinlikle çok ıslak saça uygulamayın. Çünkü saçtaki fazla su ürünün formülünü seyreltir ve beklediğiniz etkiyi alamazsınız.

Vigoyu Nasıl Kullanmalısınız?

Vigo veya diğer saç kurutma makinesi uçlarının iki farklı amacı vardır. Birincisi ısıya yön vererek etkisini arttırmak, diğeri de saçı hacim veya şekil vermek. Eğer saçınızı daha hızlı bir şekilde kurutmak için aparat kullanacaksanız, kurutma makinesini saçınızın tepesinden aşağıya doğru tutun. Alttan veya yandan tutarsanız saçınız elektriklenir. Ancak vigo kullanarak saçın altından yukarı doğru tutararak daireler çizerseniz, bu kez hem belirgin bukleler elde edersiniz hem de saçınıza hacim kazandırırsınız.

Uyandığınız Gibi Evden Çıkmak İsterseniz?

Her sabah saçınızla uğraşmak istemeyebilirsiniz. O zaman saçınız geceden nemliyken örün. Sabah uyandığınızda örgülerinizi açıp saçınıza durulanmayan bakım kremi sürün. Sonra parmaklarınızla şekil verin. Ama yine de saçlarınızın üzerinde bazı elektriklenmeler olacaktır. Bunları doğal karşılayın. Aksine günümüzde elektrikli saçları moda dergilerinde sıkça görmeye alıştık bile!

Bukleleri Belirginleştirici Bir Saçım Kesimi Var Mı?

Saçınızın doğal haliyle kuaföre gidin ve uçlarından kestirmek istediğinizi söyleyin. Saçlarınızın kırıklarından kurtulmak, buklelerinize tekrar hacim kazandıracaktır. Çenenin üstüne doğru kat vermekten de kaçının çünkü bu istenmeyen bir yuvarlak görünüme neden olabilir. Şayet yuvarlak kesim istiyorsanız, tabii ki bu şekilde kat verebilirsiniz. Ayrıca kesimden önce kuaförünüzden, kesimden 4 gün sonra ücretsiz düzeltme istediğinizi belirtin. Çünkü kıvırcık saçların kesimi saçı nasıl kullandığınıza göre değişiklik gösterir. 4 gün boyunca kullandıktan sonra ayrımınıza veya yüzünüze uyan modele göre saça son şeklini verebilirsiniz.

Doğal Kıvırcık Saçınızı Dalgalı Yapabilir Misiniz?

Evet. Saçınızı tutam tutam ayırarak durulanmayan nemlendirici sürün ve geniş dişli bir tarakla tarayın. Bu yöntem daha dalgalı bir saça kavuşmanızı sağlayabilir. Daha sonra her tutamı iki veya üç parmakla döndürün. Kendi halinde kurumaya bırakın. Son olarak parmaklarınızla dalgalarınıza hareket kazandırın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.