Kıvrımlı Cam Vazolar Nasıl Temizlenir?

0

Özellikle cam vazolar, farklı şekillerde oldukları için kıvrımları da çoktur. Bu kıvrımların temizlenmesi çok kolay olmuyor. Sizin de evinizde temizlenmesi zor vazolar varsa, bunların temizlemenin kolay bir yolunu tarif edeceğiz. Cam Kavanozlar ve Şişelerden Koku Nasıl Çıkarılır?

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 çorba kaşığı kabartma Tozu
1/2 fincan sirke
1 çay kaşığı sıvı bulaşık sabunu
Sıcak su
Şişe fırçası

Yapılışı:
Genellikle en zorlu lekelerin bulunduğu vazonun tabanının etrafına kabartma tozu serpin. Doğal Cam Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?

Pişirme soda doğal bir temizleyicidir ve sirke ile karıştırıldığında, kelimenin tam anlamıyla lekeleri çıkaran bir reaksiyon gerçekleşir. Kabartma tozu serptiğiniz vazonun dibine sirke ilave edin. Kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır.

Ardından karışıma sıvı bulaşık sabunu ekleyin ve sıcak suyla tepesine kadar doldurun. Bileşenlerin kombinasyonu, vazonun iç kısmını ovmak, lekeleri çıkarmak ve diğer çicek kalıntılarını ortadan kaldırmak için birlikte çalışır. Kırılan Camlar Nasıl Kolay Temizlenir?

Su oda sıcaklığına geldiğinde ovalama fırçasıyla yıkayın ve durulayın. Kıvrımlı vazonuzun her bölümünün tertemiz olduğunu göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.