Kıyafetlerinizi Neden Dondurucuya Koymalısınız?

0

Kıyafetlerinizin daha uzun süre yıpranmadan dayanmasını, renklerini korumasını ve kokulardan arınmasını sağlamanın farklı farklı yolları vardır. Mutfağınızdaki dondurucuyu bu amaçlar için kullanmayı hiç düşünmüş müydünüz?

Kıyafetlerinizle ilgili bazı problemleri çözmek için çamaşır makinesi ya da çamaşır kurutma makinesi her zaman yeterli olmayabilir. Buzdolabı dondurucusu bu durumlarda yardımınıza koşabilir. Kıyafetleri dondurucuya koyarak ne gibi faydalar elde edebileceğinizi sizin için derledik. Kıyafetlerdeki kırışıklıklara buz küpü

Deri kıyafetlerini yenileyin
Deri ceket, etek ya da pantolonunuz varsa, koku ve bakterilerden arındırmak için dondurucuya koyabilirsiniz. Deri kıyafetlerinizi kapalı bir plastik torbaya koyun ve bir gece dondurucuda bekletin.

Kaşmirleri koruyun
Kaşmir ve diğer doğal elyaf kıyafetlerinizi daha uzun süre bozulmadan kullanmak için, kıyafetinizi bir torbaya koyarak en az bir saat dondurucuda bekletin. Tatile çıkmadan dondurucuya bozuk para koyun! Neden mi?

İnce çoraplar daha uzun süre dayansın
İnce çorapların genellikle ömürleri çok kısadır. Yeni aldığınız çorabı giymeden bir gece dondurucuda bekletin ve daha sonra giyin. Bu yöntem ince çoraplarınızı daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.

Kot pantolonlarınızı temizleyin
Kot pantolonları her giyimden sonra yıkamak ömürlerini çok kısaltır. O nedenle kot pantolonların sık sık yıkamak tavsiye edilmez. Eğer leke yoksa, pantolonunuzu bir gece torba içinde dondurucuya koyarsanız, bakterileri temizler, yıkama süresini de uzatırsınız. Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli?

Ayakkabı kokularını giderin
Ayakkabıları uzun süre giymek bakterilere dolayısıyla da kokuya neden olur. Ayakkabıların kokusunu gidermek için bakterileri yok etmek yeterlidir. Kokan ayakkabılarınızı bir gece torba içinde dondurucuda bekletirseniz, kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Güveleri yok edin
Kıyafetlerinizi kemiren güvelerle mücadele etmek istiyorsanız, kıyafetlerinizi bir plastik torba içine koyun ve dondurucuda birkaç gün bekletin. Dondurucuda saklanıp 5 dakikada yapılabilecek yemeklik sebzeler


Paylaş.

About Author

Comments are closed.