Kızılcıkla Vücut Peelingi Hazırlayın

0

Cilt tipinizi bilmiyorsanız veya bir arkadaşınıza hediye edecekseniz size güzel bir vücud peelingi önereceğiz. Kızılcık peelingi… Kızılcık tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Bunun içinde rahatlı kullanabilir veya bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Kızılcık, kuru ve yağlı ciltlerin hem yenilenmesine hem de parlamasını sağlar. Nane ve hindistan cevizi yağı ise nemlendirmeye yardımcı olur.  Kızılcığın sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Gerekli olan malzemeler:

1/2 su bardağı taze veya dondurulmuş kızılcık

6 nane yaprağı

1 su bardağı esmer şeker

1/4 su bardağı hindistancevizi yağı

Saklama kapları

Yapılışı:

Pürüzsüz bir hamur haline gelinceye kadar kızılcık ve naneyi blenderda karıştırın. Ardından içine kahverengi şekeri ilave edin.

Bir tavada hindistan cevizi yağını sıvılaşıncaya kadar ısıtın. Bir kasenin içine yağı koyun. Üzerine blenderda karıştırdığını malzemeleri ilave edin. Tüm malzemeler iyice karışıncaya karıştırın. İstediğiniz kadar kullandıktan sonra kalan malzemeyi buzdolabında saklayın. Kullanmadan önce ılık suyun altında birkaç dakika tutun ve vücudunuza sürün.

Hazırladığınız kızılcık peelingin ile vücudunuzu dairesel hareketlerle ovun. Ovma işlemini avucunuz ile yapın. İçinde bulunan hindistan cevizi yağı donacağı için kullanmadan önce hafif bir şekilde ısıtabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.