Klavyenizi Temizlemenizin Çok Kolay Yolu

0

Birçoğumuz bunu biliriz, günün sonunda klavyenizin tuşları arasında tabağınızda olduğundan daha fazla ekmek kırıntısı var. Bilgisayarınızın arkasında ve dolayısıyla klavyenizin üstünde yemek yemek bazen çok cazip olabilir. Peki bu kırıntılar ne olacak? Şimdi size vereceğimiz bu yöntem ile klavyenizi temizlemeniz çok çok kolay olacak. Elektronikler Nasıl Temizlenmelidir?

Klavyeyi temizleme
Tüm klavyeniz kırıntılar ve diğer yiyecek artıkları ile kaplanmışsa çok kirli değil, aynı zamanda klavyeniz için de iyi değildir. Sonuçta, içinde daha fazla kir varsa, bilgisayar anahtarlarınız zamanla daha fazla çalışmayı durduracaktır. Belirli bir noktada klavyeniz kullanılamaz hale gelir. Ancak klavyeyi nasıl temizlemeliyiz? Nemli bir bez akıllıca değildir (sonuçta, elektronikle çalışıyorsunuz) ve baş aşağı tutmak inatçı kirler için yeterli değildir. Neyse ki, ipucumuz var. Bilgisayarınızı 5 Dakikada Nasıl Temizlersiniz?

Neye ihtiyacınız var?
Klavyenizi temizlemek için çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Karmaşık temizlik araçları yok, sadece post-it….

Bu şekilde çalışır:
Önce klavyenizdeki gevşek kiri ters çevirip iyice sallayarak çıkarmaya çalışın. Bunu henüz temizlediyseniz masanızın üzerinde yapmayın, bir çöp kutusunun üstünde yapın. Sonra bir post-it alın ve yapışkan kenarı aşağıya bakacak şekilde tuşlar arasında kaymasına izin verin. Post-it tüm kiri toplayana kadar bunu birkaç kez tekrarlayın. Yapışkan kalıntı kalırsa bunu bir pamuklu çubukla çıkarmaya çalışın. Dizüstü Bilgisayarları Temizleme Yöntemleri


Share.

About Author

Comments are closed.