Klimadan Daha Fazla Faydalanmanın 7 İpucu

0

Sıcak yaz günlerinde, evinize serin havayı yayacak klima kadar güzel şey yoktur. Ancak, klimanızı düzenli olarak temizlemediğinizde ve düzgün bir şekilde bakım yapmadığınızda size sorun oluşturabilir. Serin havaya göre daha fazla toz ve bakteri yayar, bu da koku rahatsızlığına ve hastalığa yol açar. Basit Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Kullanım ipuçları
Temizlemenin ve bakımının yanı sıra, klimayı kullanmanın en iyi yolunun farkında olmak da önemlidir. Bu ipuçları klima ünitenizi iyi kullanmanıza yardımcı olacaktır:

Klimanızı kullanırken daima pencereleri ve kapıları kapatmalısınız. Bu şekilde ısı gelmez.
Örneğin, perdeleri kapatarak soğutmak istediğiniz odayı doğrudan güneşe maruz kalmaktan koruyun.

Klimanın üzerine herhangi bir nesne koymayın, çünkü bunlar sadece ısıyı korur. Herkesin Araba Kliması Kullanırken Yaptığı 4 Hata

Evinizi elektrik süpürgesiyle süpürmeyi daha soğuk bir güne erteleyin. Elektrikli süpürgenizden çıkan sıcak hava miktarı, aksi takdirde evinizde kalır.

Isı başlamadan önce klimayı açın. Bu şekilde, makinenin daha az çalışması gerekir, bu da enerji tasarrufu sağlar.

Klimanızın termostatını, maksimum 7 santigrat derece ile dış sıcaklıktan farklı bir sıcaklığa ayarlayın. Gerçek sıcaklıktan çok daha soğuk hissedecek, çünkü klima havayı nemlendirecek ve bu da daha serin hissetmesine neden olacak.

Klima çok büyük bir odaya koymayın. Her klima belirli bir maksimum metrekareyi soğutabilir. Çok büyük bir odaya koyduğunuzda, tüm odayı düzgün bir şekilde soğutmayacaktır. Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli


Share.

About Author

Comments are closed.