Kokulu Ütü Suyu Nasıl Yapılır?

0

Kumaş suyu olarak da adlandırılan kokulu ütü suyunu yapmak için, buz kaplı bir tencerede çiçekleri pişirin, yoğunlaşmayı toplayın, votka ekleyin ve karışımı şişeye alın. Bu bir saatlik işlem bir kupa, bir ocak, çiçek, damıtılmış su, buz, kapalı bir kap, kaseler ve bir sürahi gerektirir. Ütü Yaparken Yanan Gömlekler Kurtarılabilir mi?

Çiçekleri pişirin
Bir kahve kupasını istediğiniz kokulu çiceklerle doldurun. Ocakta bir tencereye koyun, çiçekleri ekleyin ve tencerenin ortasına boş bir kase yerleştirin. Çiçeklerini örtecek kadar damıtılmış su dökün, ancak kaseyi boş bırakın. Karışımı bir kaynamaya getirin, tencerenin kapağını ters çevirin ve tencerenin üstüne baş aşağı yerleştirin. Kapağı buzla doldurun. Evde Paslı Ütünüzü Temizlemenin Kolay Yöntemi

Yoğuşmayı toplayın
Çiçekleri birkaç dakika pişirin ve sonra kapağı çıkarın. Toplama kabını kaldırın, içindekileri başka bir kabın içine boşaltın ve toplama kabını kabın içine geri koyun. Çiçekleri neredeyse kuru ise, daha fazla su ekleyin. Bu döngüyü birkaç kez tekrarlayın, ardından tencereyi soğuk bir koyun ve ocağı kapatın. Ütüler Nasıl Daha Uzun Ömürlü Olur?

Votka ekleyin
Çiçeği suyuna 3 çorba kaşığı votka ekleyin ve karışımın oda sıcaklığına gelinceye kadar beklemesini sağlayın.

Kokulu sıvıyı şişeleyin
Ütü suyunu bir sürahiye boşaltın ve altı hafta kadar saklayın. Ütüden Bıktınız mı? İşte Kırışık Önleme Spreyi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.