Kol saati bir aksesuardan fazlasıdır!

0

Yol kenarında tezgahlarda satılan 5 liralık modellerden milyon dolarlık özel tasarım saatlere kadar oldukça farklı bir yelpazede çeşitliliğe sahip kol saatleri, kim için ne ifade eder kısaca özetleyelim istedik.

Aksesuardır

Özellikle erkekler için bir can simididir. Küpe, kolye ya da bileklik takmak istemeyen erkekler için belki de kullanılabilecek tek aksesuardır. Kadın aksesuarları arasında ise olmazsa olmaz.

Zamanı Yakalamaktır

Zamana ayak uydurmak, geri kalmamak ve her daim anı yakalamaktır. Cep telefonlarının icadı ile birlikte kullanımı eskisi kadar elzem olmasa da halen birçok kişinin saat sorulduğunda ilkin koluna bakma ihtiyacı hissetmesi de bunun hala geçerli bir önerme olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Prestijdir

Özellikle iş dünyasında prestijin ilk göstergesidir. Binlerce dolar değer biçilmiş saatlerin olmasının nedeni tam olarak budur.

Zamana Karşı Yarışmaktır

Kimisi için saliseleri sayıp zamana karşı koymak, daha hızlı olmaktır.

Can Kurtarıcıdır

Doğada yön gösteren, deniz altında derinlik veren bir can kurtarıcıdır.

En Özel Hediyelerden Birisidir

Hediye seçimi yapamayanlar için can kurtarıcıdır. Hediyeyi alan kişi içinse belki de yıllar yılı kolunda taşıyacağı en özel hediyelerden birisidir.

Sanat Eseridir

Günlerce uğraşılarak yapılmış, her parçası elle dokunmuş bir sanat eseridir.

En Özel Koleksiyondur

Kimisi için hiçbir zaman sonu gelmeyecek olan bir koleksiyonun parçasıdır.

Dublörü Bile Vardır

Bazen o kadar değerlidir ki; kendisi kutusunda güvenle uyurken, riske atılan sadece replikası olur.

Artık Bir Saatten Fazlasıdır

Yeni çıkan akıllı telefonlarla birlikte; artık her işi yapan bir akıllı bilgisayar, bir telefon, bir kamera, belki de geleceğin en önemli buluşudur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.