Koltuğuna Birşey Döküldüğünde 15 Dakikanız Var

0

En sevdiğiniz koltuk ya da kanepenize misafirleriniz varken bir şey dökülmesi gerçekten can sıkıcıdır. Dökülen sıvının kumaşın altındaki süngere de geçeceğini unutmayın.

Misafirlerini varken bir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Yarın temizlerim diye düşünebilirsiniz ama bu en kötüsüdür. Çünkü koltuk üzerine dökülen maddeye ilk 15 dakika içinde müdahale edilmesi gerekir. Kumaş Koltuklarınızı Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

İşte yapmanız gerekenler

Lekeler: Hemen beyaz bir bezle lekelenen yerin üzerine koyun. Kesinlikle silmeyin. Koltuğunuzdaki hasarı en aza indirmek için üzerine koyduğunuz bezin mümkün olduğunca emmesini sağlayın. Koltuk Kumaşı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağ lekeleri için bir numara: Lekeye biraz mısır nişastası serpin ve 30 dakika bekletin ve nişasta yağı emecektir. Ardından elektrik süpürgesiyle süpürün.

Tedavi: Yumuşak bulaşık sabunu ve suyu karıştırıp solüsyon hazırlayın. Temiz bir bezle lekelenen yerin üzerini kapatın. (Herhangi bir temizleyiciyi kullanmadan önce, ürünü kumaşın göze çarpmayan bir bölümünde test edin.)

Fırçalama: Noktanın tamamen kurumasına izin verin ve ardından döşeme fırçası ile fırçalayın. Tozlu Koltuklar Nasıl Temizlenmeli?

Elektrik Süpürgesi: Bu, herhangi bir özel temizleyiciyi içermeyen basit bir adımdır, ancak döşemenizin bakımı için çok önemli bir adımdır. Döşemenizin haftalık elektrik süpürgesiyle süpürülmesi kumaşın en iyi durumda kalmasına yardımcı olabilir.Koltuk Seçimi ve Leke Tutmayan Kumaş Türleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.