Koltuk Altı Kokularından Kurtulun

0

Bazı kişilerin koltuk altları her zaman kokar. Bu kişiler deodorant bile kullansalar, bir süre sonra koku yeniden yayılmaya başlar. Bu kişiler kokunun yayılmaması için kollarını sürekli kapalı tutmaya çalışır. Kafeinli içecekler, bazı ilaçlar, sıkı giysiler, susuzluk, stres ve gerginlik, alkol tüketimi, kötü beslenme, hormonal değişiklikler, ergenlik, sıcak hava, yorucu egzersizler,baharatlı yemekler kötü koltukaltı kokularınının sebebidir. Deodorantlar geçici çözümler sunar. Size kalıcı çözümlerin yollarını göstereceğiz.

  1. Elma sirkesi

Elma sirkesi mucizevi ilaç olarak kabul edilir. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde bakterilerin artmasını önler. Bir kaba biraz elma sirkesi dökün. İçinde bir pamuk batırın ve koltukaltını silin. Bu sayede cildin pH değerini azaltarak koltukaltı kokusunu yok edeceksiniz.

Alternatif olarak, bir sprey şişesine eşit su ve elma sirkesi doldurun ve banyo yaparken koltuk altınıza sıkın.

  1. Karbonat

Karbonat koltuk altı kokusu tedavisi için etkili bir çözümdür. Bir çorba kaşığı limon suyunun içine bir çorba kaşığı karbonat ilave edin. İyice karıştırın ve koltukaltınızın üzerine uygulayın. Bir süre bekletin. Temiz su ile durulayın.

Başka bir seçenek kabartma tozu ile mısır nişastasını az miktarda karıştırın ve aşırı teri emmesi için kol altlarınıza uygulayın.

  1. Alkol

Alkol koltukaltı kokularını yok etmek için yararlı bir başka yöntemdir. Koltukaltınızı alkollu bir pamukla ovalayın. Alkol cilt üzerindeki gözenekleri kapatır. Böylece ter kolayca buharlaşır ve koku azalır.

  1. Hidrojen Peroksit (oksijenli su)

Koltukaltı kokusu utanç vericidir ve daha fazla enfeksiyonu önlemek için hemen tedavi edilmelidir. Bunun için oksijenli su iyi bir yöntemdir. Bir bardak suyun içinde bir çay kaşığı hidrojen peroksit ekleyin. Çözeltiyi karıştırın. Temiz bir bezi çözeltiye daldırın ve koltukaltınızı silin. Koku yaratan bakterilerin ölmesini sağlayacaktır. İsterseniz, doğrudan oksijenli su ile de koltukaltınızı silebilirsiniz.

  1. Limon

Limon, bakterileri öldüren asidik özelliklere sahiptir. Limon ildin pH seviyesini de dengeler. Bir limonu dilimleyin ve koltukaltıni hafifçe ovalayın.

  1. Şalgam Suyu

Bir şalgamı rendeleyin. Rendelenmiş şalgam suyunu sıkın. Şamgam suyuyla koltukaltınızı silin. Maksimum 10 saat koku olmayacaktır.

  1. Gül Suyu

Gül suyu koltuk altı kokusunu yok etmek için çok rahatlatıcı bir çaredir. Koltuk altına gül suyu uygulayın.

  1. Turp

Turp koltuk altı kokusunu giderir mi diye düşünmeyin. İki turpun suyunu çıkarın. İçine bir kaç damla gliserin ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra bir sprey şişesine doldurun. Buzdolabında saklayın. Kullanmadan önce çalkalayın. Bu doğal bir deodoran olarak hareket edecektir.

  1. Bebek Pudrası

Bebek pudrası hafif kokulu koltuk altı kokusu ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Kötü kokuyu azaltmak için koltukaltı altına bebek pudrası sürün.

  1. Sandal Tozu

Sandal ağacı tozu yatıştırıcı aroması ile bilinir. Bu özelliği koltuk altı kokularına da fayda sağlar. Sandal ağacı tozuna yeterli miktarda su ilave ederek bir macun hazırlayın. İyice karıştırdıktan sonra koltuk altınıza sürün. Kuruyuncaya kadar bırakın ve sonra su ile yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.