Koltuk Altı Kokusunu Giysilerden Çıkarmak İçin Çözümler

0

Terleme tamamen normaldir ve vücudun ılımlı bir sıcaklık derecesidir, ancak terl kokusu rahatsız edici olabilir. Giysilerinizi yıkadıysanız ve parlak ve temiz görünüyorlar, ancak yine de koltuk altı kokusu taşıyorlarsa, giysilerinizin taze, temiz kokusunu geri kazanmak için yeni taktikler denemenin zamanı gelmiş demektir. Kötü kokulu giysileri ayrı ayrı yıkayınız, böylece koku diğer giysilerinize aktarılmayacaktır.

Aspirin ve Tartar Krem
Bir aspirin ve tartar krem karışımı inatçı koltuk altı kokusu için etkili bir tedavi olabilir. Bir fincan ılık su ve bir yemek kaşığı tartar krem ve üç aspirini bir kapta birleştirin. Oluşan macunu giysinin koltuk altı bölgesine sürün ve eski bir diş fırçası ile ovalayın, karışımın en az 20 dakika boyunca giysi üzerinde kalmasına izin verin. Her zamanki gibi yıkayın. Kötü vücut kokusunu iyileştirmenin 6 yolu

Karbonat
Karbonat tozu genellikle terlemenin neden olduğu kokuları etkisiz hale getirir. Karbonat tozu ve ılık su ile bir macun hazırlayın ve daha sonra macunu sorunlu bölgelere sürün. Macunu giysinin üzerinde 15 dakika bekletin veya bir gece boyunca kalmasına izin verin. Giysiyi her zamanki gibi yıkayınız.

Tuz
Hoş olmayan koltuk altı kokularını giysinizden uzaklaştırmak için bir tuz çözeltisi deneyin. Birkaç kaşık sofra tuzunu yarım kova suyla çözdürün. Etkilenen giysiyi ıslatın, sonra yıkayın. Günboyu terlemek istemiyorsanız “Kil” deodorantı yapın

Sirke
Sirke güçlü bir koku nötrleştiricidir ve inatçı kokulardan kurtulmanıza yardımcı olur. Çamaşır makinesini suyla doldurun, sonra 1/3 bardak sirke ekleyin. Giysiyi en az 10 dakika bekletin, ardından her zamanki gibi yıkayın. Gerekirse, durulama işlemi sırasında 1/3 bardak sirke ekleyin.

Gunes Işığı
Yıkanmış çamaşırları temiz havaya ve güneş ışığına asın. Güneşin giysilerin solmasına neden olabileceğinden, renkli giysilerin çok uzun süre parlak güneş ışığında kalmasına izin vermeyin. Ayak kokusu nasıl önlenir? Koku nasıl giderilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.