Koltuk Döşemelerini Temizleme Yöntemi

0

Çevresel bilinç evde başlıyor. Evinizi veya dairenizi tehlikeli-kimyasal içermeyen bir bölgede tutun ve evinizin içinde temizlikte kimyasallar içermeyen çevre dostu temizleyiciler kullanın. Özellikle evinizin içindeki havanın kalitesini arttırmak istiyorsanız bunu yapmak zorundasınız. Bu ailenizdeki alerjik durumu da azaltacaktır.

Tozları gidermek

Döşemeniz kirli görünmese de düzenli olarak temizleyin. Bir kedi, köpek, kuş veya başka bir evcil hayvanınız varsa, toz temizleme ve hayvan tüyleri , evinizdeki iki büyük allerjen miktarını en aza indirecektir . Buna ek olarak, hemen çıkartılmadıkça, kir mikroskopik parçacıkları döşemelik kumaşa nüfuz edebilir ve lifi hasar görebilir. Havada yüksek toz veya kirlilik seviyesine sahip bir şehirde yaşıyorsanız bu özellikle yaygındır.

Kumaştan döşenmiş mobilyalardaki yüzey tozu, kir ve kırıntıları temizlemek için yumuşak bir fırça kullanın. Alternatif olarak, yerleri her temizlediğinizde, elektrikli süpürge ile kumaşın üzerinden geçin. Daha derinlemesine toz giderme için minderleri çıkarın ve kanepenizin veya koltuğunuzun tabanını vakumlayın. Köşe ve kıvrımlı alanlarına ulaşmak için özel bir vakum aparatı kullanın.

Ev yapımı yeşil çözümlerle nasıl temizlenir?

Döşemenize temizleme solüsyonu uygulamadan önce, mobilya üreticisi tarafından sağlanan talimatları kontrol edin. Farklı malzemelerin spesifik temizleme teknikleri, özellikle pamuk kadife veya keten gibi yüksek katlı ve sentetik olmayan kumaşlar için farklı tolerans değerleri vardır. Solüsyon kullanacaksanız önce göze görünmeyen bir yerde test edin. Bir sorun yoksa döşemenin üzerine püskürtün ve temiz bir bezle silin. Ardından sadece su ile ıslatılmış bir bezle durulayın. Hava güzel ise camları açarak kurumasına izin verin.
Bununla birlikte, mobilyalarınızı veya minderlerinizi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın, aksi takdirde solabilirlir.

DIY yeşil döşeme temizleyicileri için tarifler

Su ve sabun ile çok amaçlı döşeme temizleyicisi

1 su bardağı su
1/4 su bardağı biyolojik olarak parçalanabilir sıvı bulaşık sabunu, kastel sabunu veya şampuan (şampuan yağ lekelerini çıkarmak için en iyisidir)
Bir kavanozda sallayarak karıştırın. Döşemeniz için uygulanması kolay köpük köpük bir temizleyici oluşturacaktır.

Su, sirke ve sabun ile çok amaçlı döşemelik temizlik malzemesi

1 su bardağı su
1/4 kap beyaz sirke
2 çay kaşığı biyolojik olarak parçalanabilir sıvı bulaşık sabunu veya şampuan

Çok amaçlı döşeme temizleme için bütüm malzemeyi karıştırın. Döşemenizdeki kiri ve kokuları temizlemeniz gerektiğinde mükemmel bir sonuç verecektir.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.