Koltuklarınızı Yıpratan 14 Davranış

0

Koltuklarınız aldıktan bir süre sonra artık yeni gibi durmadığını düşünüyorsanız veya koltuklarınızın uzun yıllar ilk günkü kalmasını istiyorsanız yazımızı okuyun. Koltuklarla ilgili yapılan yanlışları ele aldık.

1. Her Zaman Aynı Yerde Oturuyorsunuz
Alışkanlık sahibi olma eğilimindeyiz, bu nedenle koltukta belirli bir noktaya oturma eğiliminde olmamız şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, uzun bir süre boyunca kanepenizde aynı noktada oturmak, eşit olmayan bir şekilde aşınmasına neden olabilir. Koltuğunuz sarkabilir ve bir tarafı diğerlerine göre daha aşınmış durabilir. Bunun yerine, kanepede oturduğunuz yeri sürekli değiştirin. Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapacak 5 Öneri

2. Koltuğa kendinizi atmak
Kilonuz ne olursa olsun, kendinizi kanepenize atmak iyi bir fikir değildir. Koltuğun ana iskeletine zarar verebilir ve gıcırdamasına neden olabilir. Aynı ilke, yatar koltuklar için de geçerlidir; daima yumuşak bir şekilde yaslanın.

3. Kanepenizi Süpürmeyi Unutursunuz
Her hafta halınızı süpürüyorsunuz, ama kanepenizi süpürüyor musunuz? Kırıntıları, kiri ve diğer kalıntıları süpürmek daha uzun süre temiz kalmasını sağlayabilir. Yastıkları sökerek ve altlarına ve çerçevenin etrafına süpürerek başlayın. Kanepelerimi temizlemek için bu boşluğu kullanıyorum ve harika çalışıyor!  Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

4. Kirleticilere Maruz Kalıyor
Kanepenizin döşemesine gelince, her gün kir ve toz tek tehdit değildir. Mutfak yağı ve sigara dumanı gibi iç mekan kirleticileri de döşemenize yerleşebilir! Yağ ve dumanı filtrelemek için pişirme sırasında aspiratör kullanın ve iç mekanlarda sigara içmeyin. Bu kolay değişiklikler, koltukların renk değiştirmesini ve kötü kokmasını önler.

5. Üzerinde Uyumak
Kanepeler oturmak içindir, uyumak için değildir. Kanepenizde uzun süre yatmak, zamanla sarkmasına ve hatta bozulmasına neden olur. Kısa bir şekerleme iyi, ancak tam 8 saatliğine yerleşiyorsanız, yatak odasına gitmelisiniz. Kumaş Koltuklarınızı Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

6. Asla Temizlemiyorsunuz
Kanepeniz özellikle kirli görünmese bile, kanepenizin döşemesinde gizlenen her türlü şey olabilir. Çok sık oturduğunuz için temiz tutmak önemlidir! Her yıl veya iki kez bir kez kapsamlı bir temizlik yapmak için zaman ayırın.

7. Yanlış Temizleyiciyi Kullanıyorsunuz
Kanepenizi daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, “çok amaçlı” temizleyicilerden kaçının. Koltuklar için özel formüle edilmiş bir temizleyici kullanmak daha iyidir.

8. Döşemeyi Korumazsınız
Döşemenizin harika görünmesini sağlamanın en kolay yollarından biri, ilk başta onu kirlenmekten korumaktır! Birçok insan, koltuk üzerinde yemek yer. Yemek yerken kanepenin üstüne bir battaniye ya da havlu koyun. Koltuğuna Birşey Döküldüğünde 15 Dakikanız Var

9. Minderleri Asla Döndürmezsiniz
Kanepenizin ömrünü en üst düzeye çıkarmanın bir diğer basit yolu, minderleri düzenli olarak döndürmektir. Onları çevirin ve pozisyonlarını değiştirin.

10. Güneşli bir yere koymak
Güneş ışığı belirli kumaş tiplerini “ağartır”, bu nedenle doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan bir noktaya koymak önemlidir. Güneş ışığı kumaş üzerinde dalgalanmalara neden olur ve çirkin görünmesini sağlar. Güneş ışığının odaya girdiği zamanlarda panjurları kapatın.

11. Hemen Lekeleri Temizlemeyin
Kanepenize bir şey dökülürse derhal temizlemeniz önemlidir. Bir leke kumaş üzerinde ne kadar uzun süre kalırsa, kalıcı bir leke bırakma riski o kadar artar. Kanepenizi Temizlemek Gerçekten Basit Olabilir

12. Kanepede Kurallarınız Yok
Koltuklarınıza o kadar para verdiniz korumak için kural koymaktan korkmayın! Kurallarınız yemek yeme, zıplama, kanepenin arkasına veya kollarına oturmama gibi birkaç temel kural koymak kanepenizi korur.

13. Düzenli Bakım Yapmıyorsunuz
Mobilya birleşme yerleri zamanla gevşeyip sallanabilir. Bu nedenle vidaları ve cıvataları düzenli olarak sıkmak için zaman ayırın. Kanepenizin alt tarafına geçmek biraz çaba gerektirebilir, ancak bu çabaya değer! Diş Protezi Temizleme Tabletleriyle Koltuk Temizliği

14. Mobilyayı Dikkatsizce Taşıyın
Mobilyalarınız için en tehlikeli zaman bir yerden diğerine geçerken, bu yüzden dikkatli olun! Kanepenizi itmek, çekmek veya sürüklemek yerine her zaman kaldırın. Kanepenin üstüne ağır eşyalar koymayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.