Kot Kumaşını Ütülemeden Kırışıklıkları Açabilirsiniz

0

Kot çok fazla aşınma ve yıpranmaya dayanabilen dayanıklı bir malzemedir, ancak kırışmaya karşı dirençli değildir. Kotunuzun yıkandıktan sonra veya kot gömleğinizin dolabında kırışması durumunda, kumaşın kırışıklıklarını gidermek için ütü yapmanız gerekmez.

Temiz bir sprey şişesini suyla doldurun. Kotun buruşuk alanlarını suyla buğulayın ve kumaştan yaklaşık 2 santm uzakta fön makinesi tutun ve kırışıklıklar giderilinceye kadar düşük ısı uygulayın. Üfleme makinesini kumaşın üzerinden geçirirken kırışıklıkları elinizle düzeltin. Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

Bir bardak ılık su ve 1 çay kaşığı yumuşatıcıyı temiz bir sprey şişesine koyun. Karışımı – ev yapımı bir kumaş gevşetici – kırışmış kotun üzerine püskürtün ve kırışıklıkları elinizle düzeltin.

Buruşuk kot giysiyi nemli bir bezle kurutucuya yerleştirin. Kırışıklıkları gidermek için maddeleri orta ateşte 20 dakika kurutun. Siyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Giysiyi bir askıya koyun – pantolon veya etek için bir kelepçe askısı ve gömlekler veya ceketler için bir gömlek askısı kullanın – ve ürünü banyoya asın. Duşta sıcak suyu açın ve banyo kapısını kapatın. Buharın kırışıklıkları düzeltmesini sağlamak için giysiyi banyoda en az 15 dakika bekletin.

Kot giysiyi zemine düz bir şekilde yerleştirin ve kumaşı mümkün olduğunca düzleştirin. Giysinin üzerine nemli bir banyo havlusu yerleştirin ve kotun buruşuk alanlarına bastırın. Kırışıklıkları gidermek için elinizi nemli havluya sürün. Esneyip Genişleyen Kot Pantolon Nasıl Daraltılır?

Bir su ısıtıcısını suyla doldurun ve kaynatın. Kotun buruşuk alanlarını su ısıtıcısının ağzından yaklaşık 8 santim yukarıda tutun, böylece buhar kumaşa çarpar. Kırışıklıkları gidermek için buharı uyguladıktan sonra kumaşı ellerinizle düzeltin. Bu yöntem, hafif kırışıklıkları kottan gidermek için en iyi sonucu verir.

Bir saç düzleştiriciyi orta ateşte ısıtın. Kotun buruşuk kısımlarını saç düzleştiriciye yerleştirin ve sıkın. Düzleştiriciyi kumaşın bir kısmında sadece birkaç saniye bırakın, böylece malzemeyi yakmazsınız. Elde Kot Boyama Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.