Kötü Kokuları Emmek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

0

Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri havaya taşır ve mide bulantısını yaratabilir. Bu yüzden koku, en kısa sürede gidermeniz gereken bir problemdir. Kokuyu gidermek ve gidermek için pahalı temizlik ürünlerinin yerine kullanabileceğiniz birkaç yaygın ev eşyası vardır.

Sirke
Sirke etkili bir koku giderici sıvıdır. Sirke kokusu özellikle hoş olmasa da, yüzeylere uygulandığı zaman koku birkaç saat sonra kaybolur ve havadan koku almanın harika bir iş çıkarır. Bir kaseyi sirke ile doldurun ve rahatsız edici odaya yerleştirin. Koku 24 saat içinde emilecektir. Ayrıca bir parça ekmeği veya bezi sirke ile ıslatıp kokuunn giderilmesi gereken alanlara yerleştirebilirsiniz. Evinizde İstenmeyen Kokuları Zeolit ​​Kayalar Yok Eder

Karbonat
Karbonat tozu, havadan ve yüzeylerden gelen kokuları emebilen başka bir maddedir. Halılarınıza ve kumaş mobilya yüzeylerinize serpin. Evcil hayvanınız varsa, evcil hayvan yataklarından gelen kokuları absorbe etmek için kullanın. Karbonat tozu yüzeylerde en az iki saat bekletilir ve ardından tozun alınması gerekir. Çok kötü kokulu çamaşırlarınız varsa, yıkamadan önce kumaşların üzerine bir miktar soda dökün. Bu aynı zamanda çöp kutuları ile çöp torbaları arasında çıkan koku için bir çözümdür. Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu

Karbonat tozu ayrıca buzdolabınızdaki havadan gelen kokuyu emer. Küçük bir kutunun köşesini açın ve buzdolabınızın ve dondurucunuzun arkasına yerleştirin. Banyodaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Kurutma yaprakları
Çamaşırlarınızı tazelemek için kullandığınız kurutucu tabakalar değerli koku emicilerdir. Çarşafları, elbiseleri çekmecelerinize, kötü kokulu spor ayakkabılarının içine, kanepe yastıklarının altına ve aracınızın koltuklarının altına yerleştirin. Çarşaflarınızı ve havlularınızı katlarken, artıkları kalıntılardan arındırmak için kıvrımların içine bir yaprak bırakınız; böylece uyurken ve sabahları duş aldıktan sonra kendi çamaşırınızı kuruturken taze bir kokunun keyfini çıkarabilirsiniz. Mutfaktaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.