Kotunuzun Rengini Nasıl Açabilirsiniz?

0

Kotunuzun rengini açmak, uzun süredir sahip olduğunuz bir çift kotta yeni bir görünüm verebilir. Kot pantolon, nalburdan bulabileceğiniz eşyalar veya ev tipi çamaşır suyu kullanılarak rengi açılabilir. Çamaşır suyu kullanırken, koruyucu eldiven kullanın ve çamaşır suyunu hızlıca kot pantolonunuzdan çıkarın, böylece istediğiniz kadar daha açık bir kot rengi oluşmaz.

Çamaşır suyu kullanarak kot rengini açmak
Küvetinizi yarıya kadar sıcak su ile doldurun. 1/2 fincan çamaşır suyu ekleyin. Kotunuzun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Kotunuzun her bölgesinin aynı şekilde açılmasını sağlamak için önce ütüleyin. Kırışıklık olmadan küvete sokun.

Kot pantolonu ılık suda bekletin ve istediğiniz rengi elde edene kadar ağartın. Kotu derhal sudan çıkarın ve soğuk suyla iyice durulayın (küveti soğuk suyla tekrar doldurabilirsiniz). Kotları soğuk suyla iyice durulamazsanız çamaşır suyu kotunuzun rengini açmaya devam edecektir.

Aynı zamanda çamaşır süngerini çamaşır suyuna batırabilir, fazla çamaşır suyunu sıkabilir ve istediğiniz hafif renge ulaşana kadar (küvet yöntemine alternatif olarak) süngeri kotunuzun üzerine hafifçe sürtünebilirsiniz. Siyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Kotu çamaşır makinesinde yıkayın ve çamaşır suyunun diğer renklilere zarar vermemesine dikkat edin. Soğuk suyla durulayın. İlk yıkamadan sonra kotlarınızı diğer renkli giysilerle yıkayabilirsiniz.

Zımpara veya Ponza Kullanarak Kot rengi açma

Kotunuzu masa gibi düz bir yüzeye yerleştirin. Bir pomza taşı veya ağır zımpara kağıdı satın alın.

Zımpara kağıdı veya ponza taşını, aradığınız açık soluk renge ulaşana kadar jean’e doğru dikkatlice sürün. Elde Kot Boyama Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.