Koyu Renk Giysilerden Küf Nasıl Çıkarılır?

0

Uzun süre sakladığınız siyah ebiseyi yeniden giymek için çıkardığınızda her tarafında beyaz küflerin bulunduğunu görmek sinir bozucudur. Küf sadece nahoş görünmekle kalmaz, aynı zamanda giysilerinizin kokmasına ve hatta kumaşın erimesine bile yolaçar.

Küf, nemli, karanlık ortamlarda büyür, bu nedenle kıyafetleriniz bu koşullara maruz kalırsa küf mıknatısı olabilir. Küflenen koyu elbiseleri atmanıza gerek yok. Çamaşırlarda Sirke Kullanmanın 15 Farklı Yolu

İşte yapmanız gerekenler:

Giysiyi dış mekana alın ve mümkün olduğunca çok küfü gidermek için kuru bir fırça ile fırçalayın. Bunu evde yapmayın, giysiyi fırçalamak küf sporlarını serbest bırakacaktır.

Kıyafetleri bir kovaya koyun. Kovaya beyaz sirke dökün, böylece giysi tamamen kaplanır. Sirkede 30 dakika bekletin.

Giysileri kovadan çıkarın. Çamaşır makinesinde ve çamaşırlarda kullanılan deterjan için en sıcak suyu kullanarak çamaşır makinesinde yıkayın. Giysiyi güneşte tamamen dışarıda kurumaya bırakın. Kurutucuya koymayın. Kurutucudan gelen ısı, küf lekelerine neden olabilir. Öğeyi dışarıda kuruyamazsanız, iç mekanlarda hava ile kurutun. Siyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Giysiyi kuruduktan sonra kontrol edin. Küf lekeleri kalırsa, lekenin üzerine limon suyu dökün, ardından üstüne sofra tuzu serpin. Limon suyunu kumaşa işlemesi için bir bez ile ovun. Giysiyi, çamaşır deterjanı için en sıcak suyla yıkamadan önce 30 dakika bekleyin. Ardından giysiyi yıkayın ve hava ile kurutun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.