Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

0

Koyu renk ruju gerçekten iyi sürmeyi başarabilirseniz, sizi oldukça seksi ve çarpıcı gösterir. Ancak başarısız olduğunuzda ise kötü görünmenin yanında sizi komik bir hale de sokabilir. Eğer koyu renk ruj kullanma konusunda deneyimsizseniz, bu 7 altın kural sayesinde koyu renk rujunuzu kusursuz şekilde uygulayabilir ve çevrenizdekilerin hayran bakışlarını üzerinizde toplayabilirsiniz.

Koyu renk rujunuzu kışın ve geceleri sürün.

Şarap tonları, mor ve koyu kahve gibi tonları yaz makyajınızda veya gündüz dışarı çıkarken tercih etmeyin. Koyu renk rujlar en çok gece makyajına yakışır. Bu nedenle sadece çok sevdiğiniz için bu renk rujları günlük makyajınızda tercih ederseniz dışarıdan komik görünebilirsiniz.

Size en çok yakışan tonu bulun.

Şarap rengi rujların 4 temel alt tonu vardır. Pembe, kahverengi, mavi ve kırmızı olarak değişen bu alt tonlardan, kendi ten renginize en uygun olanı seçmelisiniz. Eğer renkli gözlüyseniz, pembe alt tona sahip bir ruj  gözlerinizi ön plana çıkaracak ve sizde harika duracaktır. Gözleriniz siyah veya kahverengiyse, kahverengi tabanlı bir bordo ruj tercih edebilirsiniz. Mavi tabanlı bordo rujlar ise ne çok açık ne de çok koyudur; bu nedenle hem açık renk hem de koyu renk gözlü kadınlar tarafından sürülebilir. Koyu kırmızı tabanlı rujlar ise genellikle esmerler için çok uygundur. Satın almak istediğiniz rujun alt tonunu anlamak için ruju beyaz bir peçeteye sürün. Beyaz zemin üzerinde rujun arka plan rengi daha iyi belli olacaktır.

Ruju denemeden satın almayın.

Ruju beyaz bir peçeteye sürüp alt tonunu anladıktan sonra da mutlaka dudağınızda nasıl durduğuna bakın. Daha sonra yanınızda getirdiğiniz bir kulak çubuğunu rujun tarafına sürerek (bu kısmı genelde ellenmemiş olur) daha sonra dudağınızda deneyin. Ruju sürmeye dudaklarınızın köşesinden başlayın sonra ortaya doğru sürün. Dudaklarınızın tamamına ruju sürdükten sonra rujun sizi nasıl gösterdiğine bakın. Eğer ruj sizi yorgun gösterdiyse o ruju satın almayın. Denediğiniz rujun yüzünüzü canlandırması gerekir.

Koyu renk rujları fırçayla sürün.

Koyu renk rujlar çok kolay bulaşabildiği için, bu rujları fırçayla sürmek hem daha kolay hem daha etkilidir. Ruj fırçanızı ruja bulayarak, dudaklarınızın kenarlarından ortalarına doğru sürün. Üst ve alt dudak için bu aşamayı tamamladıktan sonra dudaklarınızın kalan yerlerini boyayın.

Dudak kalemini daha sonra sürün.

Rujunuzu fırçayla sürdükten sonra, ruj renginizle uyumlu bir dudak kalemiyle dudaklarınızın çevresine bir kontür çizin. Koyu renk dudak kalemlerini ilk sürdüğünüzde dudak renginizle çok farklı renk olacağı için dikkatinizi dağıtabilir. Bu nedenle dudak kalemini rujdan sonra sürün.

Parlatıcı kullanmayın.

Parlatıcılar rujun daha belirgin durması için kullanılır; ancak bordo renkli rujların daha fazla dikkat çekmeye pek de ihtiyacı yok. Zaten koyu renkli rujların üzerine süreceğiniz parlatıcı, rujun tonunun dağılmasına ve cildinize bulaşmasına neden olur. Eğer mutlaka parlatıcı kullanmak isterseniz, sadece dudaklarınızın orta kısımlarına bir miktar sürebilirsiniz.

Kendinize güvenin.

Alt tonu ne olursa olsun, bordo rujların çok güçlü ve dikkat çekici olduğu kesin. Bu nedenle tüm dikkatlerin üzerinizde olacağını bilerek bu renk rujları kullanmanız gerekiyor. Eğer sürdükten sonra pişman olacaksanız bu renk rujları tercih etmeyin. Çünkü kendinize olan güveniniz, bu ruju çok daha iyi taşımanızı sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.