Küçük Alanları Nasıl Daha Büyük Gösterebilirsiniz?

0

Stüdyo daireler sevimlidir ama bir süre sonra klostrofobi hissetmeye başlayabilirsiniz. Küçük mekanları, olduklarından daha büyük göstermek ve içinde ferah bir şekilde yaşamak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Size yapacağımız bu öneriler için para harcamak zorunda değilsiniz. Sadece tercihlerini doğru yapmanız gerekiyor.

Düzenli olun: Eğer küçük bir makenı büyük göstermek istiyorsanız, birikmiş olan dağınıkları toplayın ve aksesuar kullanımını sınırlandırın. Gereksi tüm eşyaları atın ve mevcut alanı maksimum kullanın.

Büyük mobilya satın almayın: Büyük üç kişilik bir koltuk çok rahat görünse bile odanızı daha da küçük hissettirecektir. Bunun yerine daha küçük bir kanepe seçin. Alışveriş yaparken mobilya aynı ölçekte kilim de satın alın. Ayrıca içiçe geçen sehpalardan da yararlanabilirisiniz.

Aynaya yatırım yapın: Küçük mekanlara ayna koyarak alanı geniş gösterebilir ayrıca ışığı yansıtabilirsiniz. Bunun için küçük mekanlarda mutlaka ayna hatta mümkün olduğunca büyük ayna kullanmak çok faydalı olur.

Yanılsama yaratın:

Alan ne kadar küçük olursa olsun yanılsamalar yapmanız mümkün. Örneğin koltuğunuzu duvara dayamak yerine duvara karşı yerleştirebilirsiniz.

Koyu renkler seçmeyin: Trendler her ne kadar koyu renkler olsa bile küçük mekanlarda alanı daha da küçültür. Bunun için her zaman açık renkleri tercih edin. Tüm mobilyalar beyaz olsun anlamına gelmiyor. Duvarlar ve bordürler hafif tonlarda olabilir, sadece pencereler doğal renginde kalabilir.

Depolama alanları yaratın:

Her şeyin bir yeri olması gerekiyor. Bunun için depolama alanları dekorun içine dahil edilmeli. Dekoratif sepetler, dahili depolama alanları, mobilya ve yatak altlarında iyi bir şekilde yararlanın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.