Küpelerinizi Saklamanın 7 Farklı Yöntemi

0

Onlarca küpeye sahip olmak çok eğlenceli olabilir. Ancak tüm bu küpeleri evde saklamaya çalışmak gerçekten oldukça zorlayıcı. Bir kutu veya çekmece içinde kaybolan, birbirine karışan küpelerle uğraşmak özellikle sabah erken evden çıkmanız gereken durumlarda büyük bir stres yaratabilir. Siz de küpelerinizi hem farklı hem de oldukça pratik bir şekilde saklamak ve aradığınız küpeyi anında bulmak istiyorsanız, aşağıda size önerdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Küpelerinizi düğmelerle düzenleyin

Birçok kişinin evinde, eski kıyafetlerinden söküp aldığı düğmeler bir kutu içinde saklanır. Eğer siz bu kişilerden biri değilseniz bile, pazardan ya da tuhafiyelerden satın alabileceğiniz düğmeleri, küpelerinizi düzenlemek için kullanabilirsiniz.  En az 2 delikli bir düğme kullanarak, küpe çiftlerinizi bu düğmelere takabilir ve çiftlerin her zaman bir arada durmasını sağlayabilirsiniz.

Geniş bir kurdeleye sıralayın

Küpelerinizin miktarına göre, uzun ve genişçe bir kurdele satın alın. Düğünlerdeki takı kurdeleleri gibi, tüm küpelerinizi bu kurdeleye takın. Hem taşıması kolay hem de gösterişli bir görüntü oluşturan bu küpe kurdelesini isterseniz bir kutu veya çekmecede saklayın, isterseniz de yatak odanızda bir yere asın!

İlaç kutularından faydalanın

Son zamanlarda özellikle çok ilaç kullanmak zorunda olan kişiler arasında yaygınlaşan ilaç kutularında, küpelerinizi de saklayabilirsiniz. Pahalı takı kutuları satın almaktansa, ilaç kutuları da işinizi görecektir. Eğer bu kutuları nereden satın alabileceğinizi bilmiyorsanız, o hemen her mahallede rastladığımız her şey satan dükkanlara uğrayabilir veya kozmetik mağaza zincirlerine bakabilirsiniz.

Mutfak rendenizi bir de bu iş için kullanın

Mutfakta kullandığınız rendenin küpe düzenlemek için de kullanılabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Evinizde artık kullanmadığınız bir rendeyi boyayarak dekoratif bir hale getirebilir ve deliklerine, özellikle sallantılı küpelerinizi takarak kaybolmalarını önleyebilirsiniz. Bu küpe düzenleme rendesi yatak odanıza ayrıca oldukça dekoratif bir hava da katacak.

Küpelerinizi buz kalıplarına sıralayın

Rendeden sonra, küpeleri düzenlemek için bize yardımı dokunacak başka bir mutfak malzemesi de buz kalıpları. Küpelerinizi buz kalıplarına yerleştirerek çekmece içinde saklayabilir ve darmadağın olmalarını engelleyebilirsiniz.

Nostaljik bir çerçeveden yardım isteyin

Eğer dekorasyona ve vintage ürünlere merakınız varsa, bu yöntem tam sizin için. Bir parça danteli, (bulabilirseniz, etamini daha etkili şekilde kullanabilirsiniz) ahşap bir çerçeveyle çerçeveletip küpelerinizi bu dantele takabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.