Kuru Temizleme Gereken Ve Elde Yıkayabileceğiniz 5 Şey

0

Hassas ipek bluzdan en sevdiğiniz kot pantolonuna kadar – kuru temizleyicilere hangi eşyaları vereceğinizi ve evde ne yıkayacağınızı öğrenin. Bazı ürünler mutlaka kuru temizleme yapılması gerekirken bazıları evde yıkabilirsiniz.

İpek Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
% 100 ipekten yapılmış giysiler, uygun şekilde bakım yapılırsa size bir ömür boyu dayanacaktır. Bazı ipekler elle yıkanabilirken, kuru temizleme giysinin rengini değiştirmemesini veya parlaklığını kaybetmemesini sağlamak için

daha güvenli bir seçenektir. Her zaman kuru olarak temizlenmesi gereken ipekler arasında koyu veya parlak renkler, baskılı ipek veya astarlı öğeler bulunur. İpek Giysiden Leke Nasıl Çıkarılır?

İşlemelerle Kaplı Giysi Nasıl temizlenmeli?
Payetlerle kaplı güzel tatil elbisesi, muhtemelen profesyonel bir temizleyiciye götürülmelidir. Boncuklar, payetler ve diğer süslemeler gibi detaylar evde yıkayıcıya atıldığında kolayca çıkabilir, giysiden düşebilir. Bunun yerine kuru temizleme yapmak daha garantidir.

Deri Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
Deri ceketinizi temizleyicilere götürerek daha iyi görünmesini sağlayın. Profesyonel temizlik, deriyi kırmadan veya daraltmadan sert lekeleri çıkarır. Deri Giysilerin Yaka Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Takım Elbise Nasıl Temizlenmeli?
Takım elbiseler daima kuru temizleyiciye götürülmelidir. Profesyonel kuru temizleyiciler, bir elbisenin özel gereksinimlerini karşılamak ve şekli ve uyumu korumak için doğru tekniklere sahiptir.

Kadife Nasıl Temizlenmeli?
Kadife yumuşak, lüks ve biraz bakım gerektiriyor. Kadife içindeki özel lifler evde yıkamada hasar görecektir. Giysinin yumuşak dokusunun ve şeklinin korunmasını sağlamak için kadife eşyaları kuru temizleyiciye götürün. Kadife Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Kaşmir Nasıl Temizlenmeli?
Pahalı kaşmir kuru temizleme gerektiren bir kumaş gibi görünüyor, ancak aslında profesyonel temizleyiciler tarafından kullanılan sert kimyasallar doğal liflere zarar verebilir. Bunun yerine, kaşmir giysilerinizi soğuk suda elle yıkayın ve hafif bir deterjan veya kaşmir şampuanı kullanın.

Pamuklu Giysileri Nasıl Temizlenmeli?
Neyse ki tüm giysiler, tüm pamuklarınız da dahil olmak üzere evde yıkanabilir. İlk olarak, lekeleri tedavi çıkarın, sonra büzülmeyi ve renk solmasını önlemek için soğuk veya ılık suda yıkayın. Bununla birlikte, bakterilerin çıkarılmasına yardımcı olmak için pamuklu iç çamaşırı, çorap ve nevresimler sıcak su ile yıkanmalıdır.

Yünlü Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
Yünlü giysilerin çoğu evde elle yıkanabilir. Soğuk su ve hafif bir deterjan kullanın ve giysiye zarar vermemek için yıkarken sıkmayın veya bükmeyin. Giysiyi yeniden şekillendirin ve bir havlu veya kazak kurutma rafı üzerinde kurumaya bırakın. Yün Kazak Yıkamanın 7 Doğru Yolu

Kotlar Nasıl Temizlenmeli?
Denim kot pantolonunuz ve ceketiniz yıkayıcıya girer. En iyi sonucu elde etmek için kotu ters çevirin ve soğuk suda yıkayın. Deniminizi kurutucuya koymayın; zamanla kumaşa zarar verebilir. Favori kotlarınızın mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamak için düz bir şekilde kurumaya bırakın.

Sentetik Giysiler Nasıl Temizlenmeli?
Akrilik, polyester ve naylon gibi sentetik kumaşlardan yapılan giysiler evde yıkanabilir. Elde yıkayın veya çamaşır makinenizin hassas ayarını kullanın; soğuk suyla yıkadığınızdan emin olun. Çok fazla ısı ve çalkalama sentetik kumaşlara zarar verebilir veya eritebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.