Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

0

Deri mokasen, bot, veya çizmeleri bazen yumuşatmak gerekir. Belki yeni bir çift ayakkabı ayağınızı vuruyor olabilir ya da deri ayakkabınız ıslandı ve doğru bir şekilde kurumadığı için sertleşti. Sorun ne olursa olsun derinin yumuşatılması gerekir. Bu yazımızda size deri ayakkabıyı yumuşatma yöntemini anlatacağız.

Bir beze deri temizleyici koyun ve küçük daireler halinde ayakkabının üzerine sürün. Ayakkabının yarım saat veya daha uzun süre kurumasını bekleyin. Temiz bir bez kullanın ve cilayı uygulama sırasında kullanılan aynı daire hareketinde hafifçe silin. Ayakkabılardaki Kokuları Nasıl Giderirsiniz?

Deri hala nemliyken, bir ayakkabı bakım kremini temiz bir beze sıkın. İklimlendirme işlemini tüm ayakkabının etrafına hafifçe sürterek kuru, sert bölgelere özellikle dikkat edin. Ayakkabıların gece boyunca beklemesini sağlayın, böylece krem ​​tamamen ayakkabının içine emilir.

Temiz bir bez kullanarak ayakkabının üzerindeki kremi çıkarın. Ayakkabı parlak olana kadar yavaşça daireler halinde ovalayın. Birkaç saat sonra, ayakkabı daha fazla kremi serbest bırakabilir. Fazlalıkları ovalamak için başka bir bez kullanın.

Ayakkabının dışına ayakkabı gerdirici sprey uygulayın. Bu sırasıda ayakkabının içinde kalıp koyun. Sprey uygulaması bittikten sonra kalıbı çıkarın ve ayakkabınızı deneyin. Vuran Ayakkabının Acısı Nasıl Giderilir?

Deri ayakkabılarınızı saklamadan önce içine sedir ağacı parçası yerleştirin. Bu, deri ayakkabıların yumuşak kalmasına yardımcı olur ve kırılmalarını veya kırışmalarını önler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.