Lavanta Yağının Faydaları

0

Kokusuyla insanı ferahlatan ortama yumuşak harika bir koku veren lavanta, harika ürünleriyle birçok yerde kullanılmaktadır. Lavanta çiçeği görüntü olarak da harika görünüme sahip olmakla birlikte çiçeğinden lavanta yağı yapılmaktadır.

Lavanta yağı rahatlatıcı bir etkisi olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Depresyon ve strese iyi geldiği bilinmektedir. Lavanta yağı duş sonrasında ve masajda rahatlatan etkisinden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Psikolojik rahatlamayı sağlar ve beyni rahatlatır.

Lavanta yağı adele tutulmalarına da iyi gelmektedir. Ağrıyan bölgelere lavanta yağı ile masaj yaparak tutulmaların geçmesine yardımcı olunabilir.

Vücuttaki kötü kokuyu önlemek için de tüketilmektedir. Lavanta yağından yapılar kokular, parfümler kullanmak hem ferahlatıcıdır hem de hoş kokmanızı sağlar.. Lavanta kokusundan hoşlananlar için kremler, duş jelleri şampuanlar sayesinde duştan sonra kalıcı bir kokuya sahip olabilirsiniz.

Doğal bir yağ olan lavanta yağı çatlayan dudakların onarılmasına çok iyi gelmektedir. Çatlayan dudaklarınıza lavanta yağı sürerek hem çatlaklardan kurtulup hem de doğal dolgun ve ışıldayan dudaklara sahip olabilirsiniz.

Uçuk, siğil gibi sorunlarınız varsa o bölgeye sürerek iyileşmesini sağlanarak kısa zamanda sonuç almanız kaçınılmazdır.

Dermatologların da önerdiği lavanta yağı egzama, dermatit gibi cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir. Bu hastalıkların iyileşmesinde doğal bir yöntemdir.

Akne, herkesin yana yakıla çözüm aradığı bir problem olmasından dolayı, lavantanın akne üzerinde ki etkisi araştırılmış ve şiddetle tavsiye edilmiştir. Ama kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sakın direk yüzünüze sürmeyin çünkü bu yağlanmayı daha da artıracaktır. Bu yüzden ılık bir suya birkaç damla damlatın pamuk ya da peçeteyle tonik şeklinde yüzünüze uygulayarak kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.