Leke Çıkarıcı Çubuk

0

Giysinizin lekelenmesi ve özellikle çalışırken gün ortasında bunun gerçekleşmesi gerçekten kötüdür. Gün boyunca lekeli bir şekilde çalışmak zorunda kalırınız ve bunun verdiği rahatsızlık konsantrasyonuzu etkileyebilir.

Bu gibi beklenmeyen zamanlarda oluşan lekelere ön müdahale yapmak için piyasada “leke çıkarıcı çubuklar” bulunuyor. Çantanızda taşıyabileceğiniz bu çubuklar dudak parlatıcısı büyüklüğünde. Ayrıca şarap, ruj ve çikolata gibi lekelere anında müdahale ediyor. Tabii bu leke çıkarıcılar tahmin edersiniz ki ağır kimyasallar içeriyor. Kimyasallar olmadan böyle bir hızlı leke çıkarı çubuk yapmanın formülünü sizinle paylaşacağız. Çok etkili leke çıkarıcı formülü

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Dudaklar parlatıcısı veya mini deodorant kutusu

Rende

1/3 su bardağı Fels-Naptha kalıp sabunu rendelenmiş

1/4 su bardağı rendelenmiş doğal sabun

1 yemek kaşığı çamaşır sodası

1 yemek kaşığı sirke

2 yemek kaşığı su

Küçük tencere

Naylon torba Giysiler için ev yapımı leke çıkarıcı tarifi

1

Yapılışı:

Rendelenmiş Fels-Naptha sabunu ile doğal sabun rendesini küçük bir tencerenin içine koyun. Ardından içine çamaşır sodası, sirke ve su ilave edin. Fels-Naptha ve doğal castile sabunları doğal ürünler satan mağazalardan satın alabilirsiniz Her iki sabun da lekelerle mücadelede çok başarılıdır. Sirke lekenin kumaşa işlemesini önlerken çamaşır sodası da lekelerin yok edilmesine yardımcı olur. Ev yapımı koltuk leke çıkarıcısı

2

Tencereyi ocağın üzerine koyun ve sabunlar eriyinceye kadar kaynatın. Karışım iyice eridiği zaman bir puding kıvamına gelecektir. Ocağın kapatın ve beş dakika soğumaya bırakın.

Hazırlanan karışımı temiz ve kuru dudak parlatıcısı veya deodorant kaplarına doldurun. Doldurma sırasında karışım halen sıcak olmalıdır. Bu karışı bir naylon torbanın içine koyup, sıkarak kutuları doldurabilirsiniz. Bu yöntem çok daha pratiktir.Doldurma işlemi bitip, karışım soğuduğu zaman üzerini kapatın.

Giysileriniz lekelendiği zaman hemen çantanızdan çıkarın ve lekenin üzerine sürün.

3

Bu leke çıkarıcı çok pratik olduğu için arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.