Makyajda Yeni Akım: Baking (Pişirme) Tekniği

0

Baking (pişirme) tekniği, en yeni makyaj yapma tekniklerinden biri. Kim Kardashian’ın makyörü Mario Dedivanovic’in uyguladığı bu makyaj sırrı, yüzde daha pürüzsüz ve daha aydınlık bir görünüm sağlarken, aynı zamanda gözeneklerin ve kırışıklıkların da tamamen kaybolmasını sağlıyor.

Genellikle porselen makyaj yaparken kullanılan baking (pişirme) tekniği, makyajın vücut ısınızla aynı ısıya gelmesi anlamında kullanılıyor. Ancak endişelenmeyin, bu makyaj tekniğini denerken yüzünüzü fırına sokmanız gerekmeyecek! Uygulanması oldukça kolay olan bu makyaj tekniğini evde siz de deneyerek, makyajınızla fark yaratabilirsiniz.

Makyajda Baking (Pişirme) Tekniği Nasıl Uygulanır?

  • Makyaja başlamadan önce göz kenarlarınıza nemlendirici göz kreminizi uygulayın. Göz kremi, göz makyajı esnasında sizi rahatsız edebilecek ince çizgilerin kaybolmasına yardımcı olacaktır.
  • Nemlendirme işleminden sonra ten renginizle uyumlu bir göz altı kapatıcısını (koyu kıvamlı olmasına dikkat edin) göz altı torbalarınızın üzerine uygulayın ve aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle dağıtın. Kapatıcınızı sürerken en iyi ve en kolay yöntem yüzük parmağınızın ucunu kullanmaktır. Ancak ıslak bir makyaj süngeriyle de en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Daha sonra aynı şekilde ikinci katı uygulayın. Eğer cildiniz ikinci bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorsa bu aşamayı atlayabilirsiniz.
  • Kapatıcıyı da sürdükten sonra göz çevrenize kalın bir far fırçası yardımıyla kapatıcı sürdüğünüz bölgelerin üzerine, bol miktarda yarı saydam bir pudra sürün saydam pudra sürün. Artık göz çevreniz baking işlemine hazır.
  • Sonra, kalın bir far fırçası yardımıyla kapatıcı sürdüğünüz bölgelerin üzerine, yarı saydam bir pudra sürün. İşte şimdi sıra “pişirme” aşamasında!
  • Kapatıcı ve pudra uyguladığınız bölgelerin üzerine, üçgen makyaj süngeri kullanarak bol miktarda pudra sürün. Pudrayı yaklaşık 5-10 dakika arası cildinizde bekletin. Bu aşamada pudra, vücut ısınızla aynı ısıya gelerek teninizle bütünleşecek ve çok daha başarılı bir sonuç almanızı sağlayacak.
  • Yeterince bekledikten sonra, yine kalın far fırçanızı kullanarak fazla pudrayı alın ve keskin hatların dağılmasını sağlayın.
  • Pürüzsüz ve göz alıcı makyajınızla çevrenizdekileri etkilemeye hazırsınız!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.