Mayo ve Bikinileriniz İçin Bakım Rehberi

0

Yılda en fazla 1-2 hafta tatil yaptığı için bikini ya da mayonuza çok da önem vermeyenlerden misiniz? Ya da uzun ömürlü olsun diye çok yüksek paralar vererek satın aldığınız bikiniler beklediğiniz kadar uzun dayanmıyor mu? Aslında kolay gözükse de, oldukça hassas kumaştan üretilen bikinilerimizin bakımı da çok hassas yapılmalı. Eğer aşağıdaki kurallara dikkat ederseniz, “Bu sene beni kurtarsın yeter” diyerek satın aldığınız bikinilerin bile daha uzun süre dayandığını fark edeceksiniz.

1. Satın alacağınız bikininin kumaşına dikkat edin. Elastan ve likra oranı yüksek olan kumaşlar diğer kumaşlara daha uzun süre formunu korur.

2. Bikinilerinizi yıkarken kesinlikle gündelik kıyafetlerinizi yıkadığınız deterjanı kullanmayın. Bebeklerin giysilerini yıkamak için kullanılan organik sıvı deterjanları tercih edin.

3. Bikinilerinizin esnekliğini kaybetmemesi için bikinilerinizi asarken germemeye, çekiştirmemeye çalışın ve kesinlikle mandal kullanmayın. Sererek kurutun.

4. Plajdan ya da havuzdan gelir gelmez bikinilerinizi hemen ılık suda yıkayın. Ne kadar beklerseniz, bikinileriniz tuzlu su, klorlu su ya da güneş nedeniyle o kadar hızlı yıpranacaktır.

5. Bikinilerinizi asla makinede yıkamayın ve asla kurutma makinesinde kurutmayın.

6. Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra güneşlenmeye hepimiz bayılıyoruz. Ancak bikinilerimizin en büyük düşmanının güneş olduğunu unutmayın. Bikinilerinizi direkt olarak güneşte kurutmamaya dikkat etmeyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.