Metal Nasıl Sterilize Edilir?

0

Metalin sterilizasyonu, metal kullanımından kaynaklanan enfeksiyonları önlemek için metal üzerinde bulunan mikropların öldürülme bir işlemdir. Tek başına temizlik, sterilizasyon için yeterli değildir. Kapsamlı bir temizlemeye ek olarak, kaynar su şeklinde ısı uygulamanız gerekir. Isı, prosesi metale zarar vermeden mikropları öldürür, metali steril bir durumda bırakır ve kullanıma hazır hale getirir.

Metalin ocak üzerine suya batırılması için yeterince büyük bir temiz kap yerleştirin. Ellerinizi sabun ve ılık suyla iyice yıkayın. Sabunu ellerinizden ılık akan suyla durulayın, sonra temiz bir havluyla kurulayın. Temizlenmiş ellerinizi bir çift steril eldiven giyin. Gözlükler Nasıl Sterilize Edilir?

Metalleri yumuşak sabun ve ılık su ile temizleyin. Metal ılık suyla durulayın. Tüm sabun izlerini çıkardığınızdan emin olmak için durulamadan sonra metali dikkatlice kontrol edin.

Metal tencereye yerleştirin. Suyla örtün, tamamen su yüzeyinin altında kaldığından emin olun. Tencereyi kapağıyla örtün.

Ocağı, tencerede bulunan suyu kaynama noktasına getirin. Metallerin 15 dakika boyunca kaynayan suyun içinde tutun.

Tencereyi ocaktan çıkarmak için bir çift fırın eldiveni kullanın ve ısıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirin. Tencerenin ve içeriğinin oda sıcaklığına soğumasına izin verin. Karanfil Çayı ile eller nasıl sterilize edilir?

Tencereden su dökün. Yeni bir steril eldiven çiftine geçin ve metali kaptan çıkarın. Öğeyi hemen kullanın.

Steril ürünleri, daha sonra kullanmak üzere tasarlıyorsanız, kapaklı kap içinde saklayın.

Uyarı
Bazı mikroplar, sterilizasyon anı ile kullanım süresi arasında metal üzerinde kalabilir veya metal üzerine yerleştiğinden, kaynatma yoluyla sterilizasyon, tıbbi kullanım için önerilmez. Buharlı Temizleyici İle Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Şey


Paylaş.

About Author

Comments are closed.