Meyve Sineklerinden Doğal Yöntemle Kurtulun

0

Özellikle yaz aylarında ve sıcaklarda dışarıda bıraktığımız meyvelerin üzerinde meyve sineklerinin hemen toplanmaya başladığını görürüz. Bu sinir bozucu bir durumdur ve meyveyi buzdolabına koymak istemiyorsak, çözüm bulunması zor bir olaydır. Bunun için size pratik ve doğal bir yöntem önereceğiz.

3

Fermente olan meyvelerin üzerinde kısa sürede sinekler oluşmaya başlar. Küçük olmalarına rağmen sayıları hızla artar ve sinir bozucu bir hal alır. Bu sinekler birkaç hafta içinde yumurtadan erişkinliğe ulaşır. Bunun içinde sayıları büyük bir hızla artar. Ancak ne var ki, bazen meyveleri veya sebzeleri olgunlaşmaları için buzdolabında değil de dışarıda tutmak gerekir. Veya meyve satan bir manav iseniz, ürünleri dışarıda sıcakta bulundurmak zorundasınız. Bu gibi durumda meyve sineklerinden kurtulmak imkansız gibi görünür.

1

Meyve sineklerinden kurtulmanın yolları

Tabi bunun için sizlere ilk yol olarak özellikle lavabo ve çöp kutularınızı temiz tutmanızı önereceğiz. Çünkü çöpünüzde bulunan her şey onlar için yiyecek olacaktır.

Temizliği sağladıktan sonra bu meyve sineklerini kaçırmak için karanfil kullanabilirsiniz. Karafil kokusu sinekleri kaçıracaktır. Meyvelerin bulunduğu yerlere karafil koyabilirsiniz. Ancak karafil kokusunun meyvelerin kendi kokularını değiştirebilir. Bunun için dikkat etmeniz gerekir.

Size önereceğimiz ikinci yol ise sirke, bira ve şaraptır.  En etkili yöntemlerden biridir. Meyvelerinizin bulunduğu yerin çok yakıkına bir kavanoz içine bir miktar sirke veya bira veya şarap koyun. kavanozun üzerine bir kağıtla kapatın ve üzerine delikler açın. Fermente ürünler olan sirke , bira ve şarap tüm meyve sineklerini üzerine çekecektir. Kavanozun içine giren sineklerin geri çıkamaması sebebiyle siz de sineklerden kurtulacaksınız.

Bu yöntem, basit, doğal ve ucuzdur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.