Mikrodalga Fırınında Yanık Kokusu Nasıl Giderilir?

0

Mikrodalganın yanık kokusundan kurtulmak için beş dakika boyunca yüksek güçte sirke ve sudan oluşan bir çözelti hazırlayın ve mikrodalganın içini 10 dakika boyunca buharlaştırmasını sağlayın. Mikrodalga fırınının içini nemli bir bezle silin. Sıcak çözeltiyi mikrodalga fırından çıkarırken çok dikkatli olun. Mikrodalgaya Kesinlikle Konulmaması Gereken 12 Madde

Yanık yiyecek kokusu temel temizliğin ardından devam ederse, gece boyunca kapalı mikrodalga fırının içinde bir kutu karbonat tozu bırakmak basit bir çözümdür. Mikrodalgada nemli kahve tozlarının ısıtılması, kokunun giderilmesi için başka bir alternatiftir.

Mikrodalgaya dayanıklı bir kaseye 2 yemek kaşığı kahve tozu yerleştirin ve 1/2 su bardağı su ile kaplayın. Kalıcı yanmış yiyecek kokularının mikrodalga fırını atmaya yardımcı olmak için karışımı yüksek oranda üç dakika boyunca mikrodalgalayın. Mikrodalga Fırında Farklı Neler Yapabilirsiniz?

İkincil bir koku giderme yöntemi sünger, sirke ve karbonat tozu gerektirir. Süngeri sirke ile ıslatın ve süngerin yüzeyine karbonat tozu serpin. Nemli süngeri mikrodalgaya yerleştirin ve 20 ila 30 saniye ısıtın. Elleri sıcaktan korumak için eldiven giyin ısıtılmış süngeri kullanarak mikrodalganın iç yüzeylerini temizleyin. Kapının içini de silmeyi unutmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.