Mis Kokulu Banyo Tuzları Yapmak İster misiniz?

0

Banyo yaparken, vücudu rahatlatan banyo tuzlarını kullanmayı seviyorsanız size farklı bir önerimiz olacak. Bu tuzların içine süt tozu ve koku ilavesi yaparak çok daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Bu tuzları arkadaşlarınıza hediye de edebilirsiniz.

Gerekli malzemeler:

1 su bardağı kuru Gül yaprakları

(Isteğe bağlı) gül suyu ya da esansiyel gül yağı

1 su bardağı Epsom tuzları

1/3 su bardağı kabartma tozu

2/3 su bardağı süt tozu

Kapaklı bir kavanoz

Yapılışı:

Gül yaprakları küçük küçük parçalar haline getirin. Gül yaprakları yerine istediğiniz farklı çicekleri de kullanabilirsiniz. Kullanacağınız gül suyu veya gaül esansı hazırlayacağınız karışımın koku seviyesini yükseltecektir. Eğer kuru gül veya çicek yaprakları bulamazsanız, taze çicekleri kurutarak da yapabilirsiniz.

Kuruttuğunuz gül veya çiceklerin yapraklarınızı ince ince parçalara ayırın. Üzerine gül esansı veya uçucu yağıdanda ilave edin. Küçük bir kase içinde Epsom tuzları, kabartma tozunu ve süt tozuun karıştırın. Epsom tuzu doğal kasları yatıştırır ve vücudu detoks yapmasına yardımcı olur. Cildi yumuşatmak için soda ve süt tozu çok iyi sonuç verecektir. Kurutulmuş gül yaprakları ile karıştırıldığında her şey sizin rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Karışım hazır olduğunda ağzı kapalı kavanozu önünüze alın ve bir kat karışım bir kat gül yaprakları koyun. Kavanoz ağzına kadar doluncaya kadar bu işlemi tekrar edin.

Hazırladığınız bu özel karışımla vücudunuzdaki tüm stresi atarken, cildiniz yumuşayacak, güzel kokular ile ruhunuz dinlenecek. Bu kavanozları arkadaşlarınıza da hediye olarak verebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.