Mısır Nişastasından Yapıştırıcı Nasıl Yapılır?

0

Mısır nişastası, yapıştırıcı olarak mükemmel bir malzemedir. Ayrıca diğer yapıştırıcılara göre çok daha sağlıklıdır. Özellikle çocuklarınız yapıştırıcılarla ilgili bir oyun veya çalışma yapacaksa o zaman mısır nişastasından yapıştırıcı hazırlayarak onlara vermek çok daha güvenlidir.

Mısır nişastası ve su birleştirin. Bu kadar! Macunun kalınlığını tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz kalınlıkta macun elde edinceye kadar su ve mısır nişastası oranını ayarlayabilirsiniz.

İnce mısır nişastası macunu için, 3 çorba kaşığı soğuk su ve 1 çorba kaşığı mısır nişastası kullanın.
Kalın mısır nişastası macunu için, eşit miktarlarda soğuk su ve mısır nişastası kullanın.
Nişasta toparlayabileceğinden hamurunu kullanmadan önce karıştırın.

Kalın bir yapıştırıcı istiyorsanız, karışımı ısıtın. 1/2 fincan mısır nişastası ve 1/2 su bardağını bir tencereye koyun. Tencereyi düşük ısıya yerleştirin. Pürüzsüz olana kadar malzemeyi karıştırın. Kıvamın kalın ve yapışkan olması durumunda, karışımı ısıdan alın. Nihai ürün biraz saydam olacaktır.
Kullanmak için plastik bir kaba dökmeden önce soğumasını bekleyin.
Bir fırça kullanarak başlangıçta çalışabilirsiniz, ancak karışım kalınlaştığında kaşığa geçmeniz gerekecektir.

Hamuru buzdolabında saklayın. Depolama için temiz bir plastik veya cam kap kullanın. Karışım, buzdolabında bir ay süreyle saklayabilirsiniz. Gerekirse, daha fazla su ilave edip karışımı hafifçe ısıtarak kullanmadan önce yumuşatın.

Mısır nişastasını kullandıktan sonra kuruması için 24 saat bekletin.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.