Mükemmel Bir Duvar Temizleme Formülü

0

Kış aylarını yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Bahar temizliğiyle birlikte ev hanımları duvarları silme işine girişecek. Yanan soba veya kaloriferler duvarlarda ciddi şekilde is oluşturuyor. Duvarlarınızı silerek boyanızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Peki duvarlarınızı kimyasal maddeler olmadan nasıl silebilirsiniz? Bu yazımzda sizlere harika bir formül vereceğiz. Duvarların Nemden Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Gerekli Malzemeler

1 çorba kaşığı Boraks
Sprey şişesi
Huni
1 çorba kaşığı sıvı bulaşık sabunu
1/4 fincan sirke
1.5 fincan fincan sıcak su
10 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)

Yapılışı

Boraks’ı sprey şişesine, bir huni yardımıyla koyun. Boraks aslında bir çamaşır yıkama güçlendiricisi aynı zamanda yağ ve diğer lekeler üzerinde çok iyi sonuçlar veriyor. Sirke doğal bir dezenfektandır. Sprey şişesine sıvı bulaşık sabunu ve sirkeyi de ekleyin. Bu sırada sprey şişesinin içinde kabarcıklar meydana gelebilir. Bu çok doğaldır.Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Malzemeleri koyduktan sonra üzerine sprey şişesini sıcak su ile doldurun. Tüm malzemelerin iyice karışması için çalkalayın. İçine isterseniz sevdiğini uçucu yağlardan 10 damla koyabilirsiniz. Böylece eviniz sevdiğiniz gibi kokacaktır.

Spreyin ağzını kapatın. Artık duvarlarınızı silmeye hazırsınız. Kullanmak için, duvarların üzerine püskürtün ve yumuşak bir bezle silin. Bu karışımla tezgah üstü ve laminat zeminleri de temizleyebilirsiniz. Boraks Nerelerde Kullanılır?


Share.

About Author

Comments are closed.