Mutfak Aletlerinin 8 Farklı Kullanım Alanları

0

Evlerimizde bir çok şeyi yapmak için farklı aletler var. Dondurma makinasi, blender, yavaş tencere gibi. Bunlar ve daha bir çoklarını çok farklı işler için de kullanabilirsiniz. Sizin için bazı örnekleri hazırladık.

1. Buzlu içecekler için Dondurma Makinanızı Kullanın
Kişisel dondurma makinesi, buzlu içecekler yapmak için mükemmeldir. Buzlu kola için makinenizi, verilen talimatlara göre ayarlayarak başlayın. Makinanın içine kolanızı dökün ve makineyi çevirin. Kalın bir kıvam oluştuğunda (yaklaşık 10-15 dakika sürer), kolayı çıkarın ve servis yapın!

2. Blenderinizi Soslar İçin Kullanın
Blender veya daldırma blenderınızı, çeşniler, sosları yapmak için kullanabilirsiniz! Bir blender kullanmak özellikle bu tür şeyler için kullanışlıdır, çünkü sarımsak, arpacık soğanı ve diğer aromatikleri kıyma ihtiyacını ortadan kaldırır.

3. Bulaşık Makinenizi Pişirme İçin Kullanın
Bulaşık makinenizi, özellikle düşük sıcaklıklarda hafifçe pişirilmesi gereken yiyecekleri pişirmek için kullanabilirsiniz. Öğenizin (meyveler, sebzeler vb.) Kilitli torbalarda, kalay folyo veya bir kavanozda sıkıca kapatıldığından emin olun, sonra bulaşık makinenizin üst rafına yerleştirin. Bir yıkama işlemi yapın; yiyecekler tamamen sıcak ve yemeye hazır olacak!

4. Anında Erişte İçin Kahve Makinenizi Kullanın
Bir kahve makinesine erişiminiz varsa, erişte, yulaf ezmesi ve daha fazlası gibi her türlü “hazır” yemeği yapabilirsiniz. Sadece boş bir sepetle kahve makinesinden su akıtın ve dakikalar içinde sıcak suyunuz olacak. (Bu ofiste kullanmak için özellikle yararlı bir ipucu!)

5. Rende İçin Mikroplanınızı Kullanın
Ne zaman bir tarifte bazı ürünlerin rendelenmesi isteniyorsa rende olarak mikroplane rende kullanabilirsiniz ! Sarımsak ve zencefil gibi şeyleri rendeleyin, çok daha hızlı ve kolaydır ve rendelenmiş yiyecekler soslara ve yemeklere kolayca karışır.

6. Ekmek Pişirmek için Yavaş Tencereyi kullanın
Ekmek pişirmek için eski yavaş pişiricinizi kullanabilirsiniz!

7. Patlamış Mısır Makinenizi Kuruyemiş kavurmak için Kullanın
Bazı tarifler çiğ fındık, bazıları ise kavurmuş fındık kullanılması gerekir. Genellikle çiğ fındık satın alarak ve onları gerektiğinde kavurursunuz. Evde fındık kavurmanın çok basit bir yolu patlamış mısır makinasını kullanmak ! Makineye bir avuç fındık yerleştirin ve 5-10 saniye kadar açın. Fındıkları hareket ettirmek için makineyi sallayın

8. Mikrodalga fırınınızı tabakları ısıtmak için kullanın
Yiyecekleri ılık bir tabağa koymak isterseniz, yemeğinizin geri kalanı servis yapmaya hazır olana kadar sıcak tutmanıza yardımcı olabilir. Mikrodalga fırını kullanarak tabakları kolayca ısıtabilirsiniz!


Share.

About Author

Comments are closed.