Mutfak Masraflarından Nasıl Tasarruf Yapılır

0

Evin günlük masrafları içinde, mutfak masrafları oldukça yüksek meblağa tutar. Yatırım yapmak isteyen bayanlar, mutfak masraflarından kıstıkları üç beş kuruşu kumbaralarda biriktirip, kötü günler için saklamayı tercih eder. Mutfak eksikleri giderilirken planlı hareket etmek, fazladan yapılan birçok harcamanın önüne geçecektir. Aile fertlerinin sağlıklı beslenmesinden kısmadan, sağlıksız atıştırmalık ürünler, market listesinden çıkartılmalı ve mutfakta kullanılan elektronik eşyaların az enerji tüketen A sınıfı olanları tercih edilmelidir.

Mutfak İhtiyaç Listesi Çıkartılmalıdır

Mutfak dolabına asılan küçük bir kâğıda mutfakta biten ve tekrar alınması gereken ürünler listelenmeli, fazladan abur cubur ürünler yerine sağlıklı gıdalara para harcanmalıdır. Özellikle çocuklu ailelerin evinden eksik olmayan cips, kola, çikolata gibi ürünler, çocuğun sağlığına zarar verecek aynı zamanda da gereksiz masraf çıkartacaktır. Su tasarrufu yapmanın yolları

Hazır Gıdalar Yerine Evde Hazırlanan Ürünleri Kullanılmalıdır

Evde hazırlanan ürünler, hem ucuz hem sağlıklıdır. Dışarıdan sipariş verilen pizza, hamburger, lahmacun gibi ürünler çocukların kilo almasına sebep olur. Bunun yerine evde pizza ve hamburger hazırlama yoluna gidilmeli, bu gıdalara gereksiz harcanan para başka şekilde değerlendirilmelidir. Çocuklu evlerde fazla tüketilen çikolata, çocuklarda diş çürümesine ve şeker hastalığına yol açar.

Tokken Alışverişe Çıkmak

Büyük market alışverişleri tok karnına yapılmalıdır. Aç karnına alışverişe çıkmak, ihtiyaç olmayan ürünleri de gereksiz yere almaya sebep olacaktır. Size tasarruf ettirecek 11 küçük şey

Marketlerdeki İndirimli Ürünleri Takip Etmek

Birçok insan marketlerin indirimli ürünlerini takip eder. Değişik marketlerde değişik ürünler hesaplıdır. Özellikle evin deterjan ihtiyacı indirimli ürünlerden temin edilerek, tasarruf yapılmalıdır.


Share.

About Author

Comments are closed.