Narenciye Sıkacağıyla Ezip, Parçalayacağınız 5 Şey

0

Bir narenciye sıkacağı, sadece kullanım amacına göre çok fazla mesafe kat edebileceğiniz araçlardan biridir. Turunçgil suyunu kullanabileceğiniz tüm yemekleri, sosları ve içecekleri düşünün. Ancak, narenciye sıkacağı sadece sıkmak için kullanılmaz. Çok daha farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz.

narenciye2

Sertleşmiş Kahverengi Şekeri Kırın
Eğer kahverengi şekerin bulunduğu kutunun kapağını kapatmayı unutursanız kısa sürede sertleşir. Öyle sertleşirki kırmak çok zor hale gelebilir. Sertleşen kümeleri narenciye sıkacağının içinde rahatlıkla kırabilir ve yeniden toz haline getirebilirsiniz. Kahverengi Şeker Nasıl Yapılır?

Sertleşen Kahverengi Şeker Nasıl Yumuşatılır?

narenciye3

Baharat Ezin
Baharatlanı öğütmek için aletiniz yoksa narenciye sıkacağının içinde rahatlık küçük taneler haline getirebilirsiniz. Tabi bunlar toz olmayacaktır ama taneleri parçalamaya ve küçültmeye yeterli olacaktır.

Baharatları Taze Saklamanın Püf Noktası

Mutfağınızda Mutlaka Bulunması Gereken 4 Baharat

narenciye4

Bisküvileri ufalayın
Yemek robotunuz yok mu? Sorun değil. Biskuvileri çok küçük parçalar haline getirmek için yine narenciye sıkacağını kullanabilirsiniz.

Kurabiye ve Biskuvi Tarifleriyle İlgili Püf Noktası

Bayatlayan Biskuviler Nasıl Değerlendirilir?

narenciye5

Avokadoyu ezin
Avokado çok yağı olduğu için ezilmesi gerektiğinden çatal zor olabilir. Bunun yerine yarım avokadoyu narenciye sıkacağının içine koyun ve bastırın. İşte size ezilmiş avokado…

Avokado 10 Dakika Nasıl Olgunlaştırılır?

Avokado Sos Nasıl Yapılır?

narenciye6

Kruton’u ekmek kırıntılarına çevirin
Köfte için ekmek kırıntıları lazım ama evinizde yiyecek işlemciniz yoksa, yine kruton ekmekleri narenciye sıkacağı ile kırıntı haline getirebilirsiniz. Kruton, gevrek, sertleşmiş ekmekleriniz için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Kruton Ekmek Nasıl Yapılır?

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.