Neden Her Zaman El Bagajınıza Bir de Tenis Topu Koymalısınız?

0

Tatile çıkmak harikadır ama uzun yolculuklar oldukça streslidir. Tatile gitmek için uçakla gitmenize gerek yoktur ancak uzak bir yere gitmek istiyorsanız gerçekten başka seçeneğiniz olmayabilir. İşte böyle uzun yolculuklarda tenis topu çok işinize yarayacaktır.

Uzun bir uçuş yapıyorsanız, muhtemelen el bagajınız maksimum kapasiteye ulaşmış olacaktır ancak bunu okuduktan sonra bir tenis topu için yer açmak isteyebilirsiniz.

Tenis topu masajı

Uzun süre oturmak zorunda kaldığınızda, vücudunuz gerçekten çok sertleşebilir ve bu durum oldukça rahatsız edici olabilir. Sırt ağrınız ve ağrılı ayaklarınız için tenis topu çözümdür. Vücudunuzun ağrılı kısımlarına topla masaj yapabilirsiniz. Bu, daha fazla baskı uygulayabileceğiniz için ellerinizi kullanmaktan çok daha etkili olacaktır.

Ayaklarınız ağrıyorsa, tenis topunun üzerine basın ve topuğa doğru topu döndürün. Küçük daireler çizin. Kısa sürede ağrının hafiflediğini hissedersiniz.

Dizlerindeki ağrılı eklemler için de tenis topu size yardımcı olacaktır. Oturduğunuz yerde topu dizinizin arkasındaki çukuru yerleştirin. Tenis topunu kaslarınızla sıkarak 10 saniye bekleyin. 10 saniye dinlenin ve tekrar aynı hareketi yapın. Bu egzersizi sekiz kez tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.