Ocağınızın Uzun Süre Lekesiz Kalmasını İstiyorsanız

0

Ocağınızı tamamen lekesiz tutmak imkansız çünkü pişirme yaparken yemek dökmek kaçınılmaz. Sinir bozucudur çünkü anında temizleme yapamazsınız. Ocağınızın soğumasını beklemek zorundasınız. Derhal temizleyemediğiniz için, yiyecekler ocağa yapışır, bu da daha sonra temizlemenizi zorlaştırır. Neyse ki, biz çözüm var: Araba cilası.

Yiyeceklerimizi pişirmeyi bitirdikten sonra ocağı her zaman siliyoruz, ancak buna rağmen, ocağımız o kadar çabuk kirleniyor ki, hafta sonunda yine de sertçe ovalamamız gerekiyor. Kendinizi bu sıkıntıdan kurtarın ve ocağınızı araba cila ile cilalayın. Evet, boyayı korumak için aracınıza sürtündüğünüz ürün. Ocaklar Nasıl Daha Temiz Olur?

Araba cilası arabanızın parlamasını sağlamak ve küçük çizikleri önlemek için yapılır. Ayrıca aracınız temizlik işlemini çok kolaylaştırır, çünkü kir yapışmaz. Bugünlerde çoğu modern otomobil, araba mumu çoğunlukla gereksiz kılan şeffaf bir kaplamaya sahiptir. Bu kaplama zamanla aşınabilir, bu da arabanızı cilalamanızı iyi bir fikir haline getirir. Lekeleri ve parmak izlerini, ayrıca toz ve kiri temizler.

Ocağınıza araba cila sürme, lekelere ve kire karşı dayanıklı olması nedeniyle iyi bir fikirdir. Cile dökülen yiyecekleri ve sıvıları silmeyi kolaşlaştırır. Ocak Demirlerindeki Yağlar Nasıl Temizlenir?

Nasıl Yapacaksınız?
Ocağınızın tertemiz temizleyin. Sonra araba cilasını uygulayın (cilanın nasıl kullanılacağı üzerinde tarif edilmiştir) Bunu yaparken ocağınızın tamamen soğuduğundan emin olun. Bu teknik, paslanmaz çelik, metal ve cam seramik gibi çoğu ocakta kullanılabilir. Cila yaklaşık iki hafta dayanır. Katmanın parlaklığını kaybetmeye başladığını gördüğünüzde işlemi tekrarlayın. Ocak Düğmeleri Nasıl Temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.