Ocak Gözlerini Temizlemenin Kolay Yolları

0

Ocağınızdaki kirli gaz gözlerini temizlemek sizin için zor geliyor olabilir. Temizlemeyi çok daha kolay hale getirecek ipuçlarıyla bir liste hazırladık. Uyarı: Ocak gözlerini bulaşık makinesinde yıkamayın; parlaklıklarını kaybedecekler!

Brülörlerin alt kısmı, temizlenmesi en zor olanıdır, ancak birkaç ipucu ile oldukça kolay bir iş haline gelir. Düzenli olarak temizlemek istemiyor musunuz? Yemek pişirirken brülörlerin etrafına biraz alüminyum folyo yerleştirebilirsiniz. Ocak Demirlerindeki Yağlar Nasıl Temizlenir?

İpuçları:

Yağ temizleme maddesi kullanın. Gaz brülörüne püskürtün ve bir saat bırakın. Ardından nemli bir bezle temizleyin.

Amonyağı biraz temizlik sirkesi ile karıştırın ve brülöre uygulayın. Gece boyunca bırakın ve ertesi sabah bir temizleyici ile yavaşça temizleyin.

Gaz brülörünü bir miktar deterjanla kaplayın (10 dakika bekletin), yanmış siyahlıklar tümüyle çıkacaktır. Elektrikli Ocakta Yanık Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Eğer ocağınız çok kirliyse, artık ne yapacağınızı bilemezsiniz, üzerine bir miktar Fırın Temizleyici püskürtün. 15 dakika bekleyin, böylece kiri silip bu şekilde temizleyebilirsiniz. Not: bunu kullanırken bir pencere veya kapı açın.

Brülörlerinizi yarım saat kadar kola dolu bri kabın içinde bekletin. Pislikleri bir çözücüyle kolayca temizleyebileceksiniz.

Bir buharlı temizleyici kullanın. Brülörün yeterince kurumasına izin verdiğinizden emin olun, aksi halde ocağı yakamazsınız.

Brülörlerin soda ve sıcak suyla yıkanmasına izin verin; çizik bırakmadan pisliği daha kolay ovalayın. Ocakların Düğmelerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Brülörleri bir miktar amonyak ve biraz suyla birlikte plastik bir torbaya koyun. Gece boyunca içinde bekletin.


Share.

About Author

Comments are closed.