Ocaktaki Yağ Lekelerini Temizlemenin Kolay Yolu

0

Yemek pişirdikten sonra ortaya çıkan yağ lekelerini bilirsiniz. Çok amaçlı bir temizleyici ile ne kadar ovursanız da, yok olmayacak olan lekeler. Temizlemenin çok daha iyi bir yolu var ve muhtemelen ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Ocak Demirlerindeki Yağlar Nasıl Temizlenir?

Neye ihtiyacınız var?
Lastik eldivenler
Sıcak sabunlu su (bulaşık deterjanı ile)
Bir bulaşık bezi
Bir sünger
Karbonat
Kağıt havlu Ankastre Ürünlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yapmanız gerekenler
Her şeyden önce, bulaşık bezini sıcak sabunlu suya batırmanız gerekir. Ocağınızdaki yağ lekeleri üzerine biraz karbonat tozu serpin. Ardından, ıslak, sabunlu bulaşık bezini temizlemek istediğiniz lekelere yerleştirin. Çoğu yağ lekesi kuru ve bu adım onları nemli hale getirecek ve çıkarmayı daha kolay hale getirecektir. Bulaşık bezi, kurtulmak istediğiniz lekelerin inatçılığına bağlı olarak beş ila 30 dakika bekletin. Daha sonra, yağ lekelerini kolayca silebilirsiniz. Ocaklar Nasıl Daha Temiz Olur?

Ardından, süngeri alın ve tüm ocağı silmek veya ovalamak için kullanın ve daha sonra ocağı düzgün bir şekilde kurutmak için kağıt havlu kullanarak bitirin. Bunun için iki veya üç kağıt havlu yeterli olacaktır. Ve işte bu, ocağınızı bir kez daha gıcırtılı temiz ve çoğu insanın mutfağında sahip olduğu birkaç basit ürün sayesinde. Gerçekten bu kadar kolay olabilir!
Yapılışını aşağıdaki videodan izleyin. Yemek Taşan Ocak Nasıl Temizlenir?


Share.

About Author

Comments are closed.