Oje ve Ilık Su İle Harikalar Yaratın

0

Yaratıcı olmak ve küçük (veya büyük) DIY projeleri yapmak ister misiniz? O zaman bugün sizin için mükemmel bir fikir vermek istiyoruz. Sadece oje ve ılık su ile pahalı bir tasarım mağazasından satın almış gibi görünen bir sanat eseri yapabilirsiniz!

Bu muhteşem kupalar tamamen DIY, bu yüzden herhangi bir mağazada satın alabileceğinizden çok daha ucuz olacaklar. Güzel görünüyorlar, ucuzlar ve yapmaları kolay. Seramik kupalardaki lekeleri kimyasal kullanmadan çıkarın

İşte ihtiyacınız olan malzemeler
Oje (isterseniz birden fazla renk kullanabilirsiniz)
Ilık su
Plastik kap (bir kupa içine sığacak kadar derin)
Şiş veya kürdan
Beyaz seramik kupa
Yağlı kağıt

Yapılışı
Plastik kabı ılık suyla doldurun ve sonra ojeyi suyun üzerine istediğiniz renkte dökün. Eğlenceli bir desen ortaya çıkana kadar şiş veya kürdanla çok yavaş bir şekilde karıştırın. Bununla yaratıcı olun! Yine de deli gibi karıştırmayın, çünkü o zaman büyük bir karışıklık olacak. Kupalarınızı harflerle süsleyin

Renkler karışmadığında, ayrı kaldıklarında en güzel efekt elde edilir. Seramik bardağı dikkatlice suya daldırın. Kupa hemen suyun üzerinde bulunan ojeyi çekecektir. Kupayı en az üç saat kurumaya bırakın.

Tamamlandığında, bulaşık makinesinde yıkamayın, ancak her zaman elle yıkayın. Doğum günleri ve ev hediyesi olarak harika olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.