Ön Camda Küçük Çatlak Varsa Bu Yöntemle Tamir Edin

0

Araba kullananların başına gelmiştir. Arabayı kullanırken küçük bir taş cama gelir, bir çizik veya çatlak meydana getirir. O küçük çatlak, o anda hala küçük bir sorun gibi görünebilir ama zaman geçtikte çatlak büyüyecektir.

Bu kullanışlı ipuçlarıyla, ön camınızdaki çatlamayı kendi başınıza tamir edebilirsiniz. Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Soğuk havalarda aracınızla yapmamanız gereken birkaç şey var:

Sıcak su: Araç pencereleri donmuş ise asla üzerlerinde sıcak su dökmeyin. Pencerenizde dev bir çatlak oluşma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Gazete: Ön camınızı gazete ile örtmeyin. Pencereye sıkışıp donabilir ve muhtemelen onları tekrar çıkaramazsınız. Aracınızı sürmeniz gerektiğinde çok kullanışlı değil.

Motor: Camlarınızı kazımaya başlamadan önce motorunuzu çalıştırmayın. Kazıma işlemi sırasında egzos gazı solumamış olursunuz.

El Freni: El frenini olduğu gibi bırakmalısınız. Soğuk olduğunda, donma riski vardır. Bunun yerine, tekerlek takozları kullanabilir veya arabanızı parka koyabilirsiniz. Boyayı Çizmeden Arabadaki Kuş Pisliklerini Temizleyin

Otomobilin çalıştırılması: Arabanızda bir miktar başlangıç ​​sorunu var mı? Radyo, ısıtma ve ışıklar gibi gücü kullanan tüm şeyleri kapatın ve yeniden deneyin. Arabanız başladıktan sonra, diğer tüm şeyleri tekrar açabilirsiniz.

Ön camınızı tamir etmek
Aşağıdaki videoda ChrisFix’den Chris, ön camınızdaki küçük bir çatlağın nasıl birkaç basit adımda nasıl onarılacağını anlatıyor. Camı bir cam temizleyici ya da alkol ve mikrofiber bir bezle temizleyerek başlayın. İlk önce alkolü beze uygulayın – doğrudan cama püskürtmeyin! Chris daha sonra pencerenizi tekrar tekrar şekillendirmenize yardımcı olacak birkaç parça içeren ucuz bir cam tamir takımı kullanıyor. Nasıl yaptığını bilmek ister misin? Aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Her Araba Sahibinin Bilmesi Gereken 7 Uygulama


Paylaş.

About Author

Comments are closed.