Otel Yastıklarının “Dolgun” Durmasının Sırrı

0

Otele gittiğiniz zaman yastıklar her zaman dikkat çeker. Her zaman sert, dik ve dolgun dururlar. Oysa evinizdeki yastıkları bu kadar dik ve dolgun tutmak zordur.

Uzmanlara göre iki çeşit yastık vardır. “Mutlu” olanlar, düz bir şekilde basılırlar ve düz bir şekilde dik dururlar, ve dağınık ve ezik görünen “üzücü” olanlardır. Uzmanlar, yastıklarınızın her zaman mutlu görünmesinin sırrını paylaştılar. Sarı yastık lekeleri nasıl çıkarılır?

otel-yastiklari3

1. Adım yastığı ikiye katlayın
Bu tekniğin amacı, yastığı ilk önce ikiye katlayarak uyumak için başın rahat etmesini sağlamak. Daha sonra, yastık kılıfının içine girdiğinde, bir eldiven gibi iyice sarılıyor. Yastıklar nasıl yıkanmalı?

otel-yastiklari4

2. Adım Havayı boşaltın
Ardından, durmadan önce tüm havayı yastığın dışına bastırın. Bunu yapmak için iki elinizi kullanın. Ortadan başlayarak yanlara doğru ellerinizi kaydırın. Yarım kat kalınlaşıncaya kadar bu hareketi yapın. Yastıklarınızı nasıl beyazlatırsınız?

otel-yastiklari2

3. Adım Dikkatle konumlandırın
İşiniz bittiğinde, yastık kılıfınızın en üst iki köşesini alın ve yatağınızın yanındaki yastığın üstüne oturtun. Yatağa yaslanmayın. Eğer başarılı bir “mutlu” yastık yapmışsanız, kendinizle gurur duyabilirsiniz. Yastık seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.