Parke Zeminlerden Yanık İzleri Nasıl Giderilir?

0

En iyi şekilde bile olsa, er ya da geç, parke zeminlerinizde bir miktar hasar göreceksiniz. Sorunun sigara külü yanık izleri, su hasarı veya düşmüş bir tencereden veya tavadan gelen bir ezik olabilir. Zemine ne tür bir uygulama yapıldığını biliyorsanız, üreticinin küçük hasarları onarmak için özel önerileri olduğunu görebilirsiniz. Olmazsa, birkaç ipucu parke zeminlerinizdeki istenmeyen yanma izlerini silmenize yardımcı olabilir. Parkelerin Çizilmesi Nasıl Önlenir?

İhtiyacınız Olan Şeyler
İnce zımpara kağıdı
Temiz bez
Poliüretan
boya fırçası
Jilet
Terebentin
Pamuklu
Ahşap macun
Boya kazıyıcı

Bir şömine veya sigaradan köz kolayca ahşap zeminleri yakabilir. Parkelerinizdeki yanık izlerini önce jiletle kazıyın. Yüzeyi mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın ve ahşap üzerinde renin oyuklar meydana getirmeyin.

Terebentin içine bir pamuklu çubuk batırın ve küçük parçalanmış toz artıklarını gidermek için ahşabı silin. Alanı pürüzsüz olana kadar ince bir zımpara kağıdı ile zımparalayın. Tozu temizlemek için alanı nemli bir bezle silin. Hava ile kurumasını bekleyin. Çizilmiş Parkeler Nasıl Düzeltilir?

Temizlediğiniz alana az miktarda ahşap macunu sürün. Ahşap macunu delik kapanıncaya kadar boya kazıyıcıyla deliğe sokun. Aşırı ahşap macununu kazıyın, böylece alan çevredeki zeminle aynı hizada olmalıdır.

Ahşap macunun gece boyunca veya pakette belirtildiği şekilde kurumasını bekleyin. Pürüzlü kenarları zımpara kağıdı ile zımparalayın. Alanı ince bir poliüretan kaplama ile kaplayın.

İpuçları
Küçük yanıklar için, alanı ince bir zımpara kağıdı ile hafifçe ovalayın, daha sonra tüm kalıntıları gidermek için temiz bir bezle silin. Yüzeye ince bir poliüretan tabakasını fırçası ile fırçalayın ve üzerinde yürümeden önce 24 saat kurumasını bekleyin. Laminat Parkeleri Temizleyip Parlatmanın 5 Yolu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.