Paslanmaz Çelik Şişelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Çift duvarlı yeniden kullanılabilir bardak, metal şişeler ve termosların özellikle portatif paslanmaz çelik su şişesi günümüzde çok sık kullanılan ürünler. Bu ürünler uzun süreli ve çok kullanışlı olsa da ömürlerini sürdürebilmeleri için onlar için uygun bir şekilde bakım yapılması gerektiğini unutmamak önemlidir. Metal şişenizi korumak için aşağıdaki ipuçlarını takip edin.

Nazik olun
Bulaşık makineniz şişelere zarar verebileceğinden şişe fırçası ile el ile yıkayın. Metal şişeler dar olduğu için bulaşık makinesinin deterjanı tüm iç yüzeylere ulaşamaz. İstisna olarak plastik kapağı varsa, bu bulaşık makinasında yıkanabilir ama kesinlik ağartıcı- kullanmayın

Şişenizi doğru şekilde temizleyin
Şişenizi ılık suyla doldurun, ardından bir şişe temizleme tableti koyun . Alternatif olarak, ılık suyu bir damla bulaşık deterjanı damlatın ve çalkalayın. Ardından ılık suyla iyice yıkayın. Şişenin ağız kısmını temizlemek için yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki metal bir ısı iletkenidir!

Şişe içine çok sıcak sıvılar dökmekten kaçının, çünkü dış duvarın sıcaklığını artıracak, içeceğin suyunu tutması zorlaştıracaktır. Kaynatılmış içeceklerin şişeye dökülmeden önce içilebilir bir ısıya geldiğinden emin olun. Çok sıcak içecekler şişeye zarar verebilir.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.