Paslanmaz Çelik Tavaları “Yapışmaz” Yapabilirsiniz

0

Paslanmaz çelik tencere ve tavalar inanılmaz derecede dayanıklı ve çok yönlüdür. Isıyı iyi tutarlar ve daha düzgün pişirmek için ısıyı eşit olarak dağıtırlar. Tüm bu avantajlara rağmen, pek çok insan paslanmaz çelik tavalardan kaçınıyor çünkü yapışmaz değiller. Yumurta ve balık gibi hassas yiyecekler, tavada iyi miktarda tereyağı ya da yağ yoksa, paslanmaz çelik bir yüzeye hızla yapışır. Ama, size önereceğimiz yöntemle paslanmaz çelik tavalarınızı yapışmaz hale getirebilirsiniz.

Sadece biraz hindistan cevizi yağı ve tuz kullanarak, paslanmaz çeliğinizi hafifçe “yağlanmış” bir yüzeye dönüştürebilirsiniz. Tavalarınızı terbiye ederseniz, yiyeceklerinizin yüzeye yapışma şansını azaltacaktır, bu da onları eskisinden çok daha esnek hale getirecektir! Ve bu “yapışmaz” kaplama tamamen doğaldır, geleneksel yapışmazlıklara karşı güvenli ve sağlıklı bir alternatiftir. Çelik tencere ve tavaları parlatmanın ilginç yöntemi

İhtiyacın olacak malzemeler:

Paslanmaz çelik tava
Hindistancevizi yağı
Sofra tuzu
Kağıt havlu

Yapılışı
Tavayı orta yüksek sıcaklıkta ocağın üzerine yerleştirin. Tavaya 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı koyun ve erimesine izin verin.
Yağı kabın yüzeyine doğru döndürün, ardından kalan fazla yağı dökün. Dibi tutan çelik tencere veya tavayı temizlemenin kolay yolu

Tavaya, tabanını kaplayacak ölcüde tuz serpin. En güvenilir tencere seti hangileri?

Bir kâğıt havlu alın ve tavanın dip bölümünü yağ ve tuzla ovun.

Fazla yağ ve tuzu silmek için temiz bir kağıt havlu kullanın ve tavanız hazır! Kullanılmaması gereken tencere setlerini biliyor musunuz?

Bu yöntemin birkaç küçük dezavantajı var. İlk olarak, kalıcı değil. Yiyeceklerin tekrar yapışmaya başladığını fark ettiğinizde, aynı işlemi tekrar yapmanız gerekecektir. İkincisi ise, kullandığınız zaman tava biraz yağ veya tereyağı koymanız gerekecektir, çünkü ince yağlı tabakalar tamamen yapışmayı önlemek için kendi başına yeterli.


Share.

About Author

Comments are closed.